RX 470 ve i5 6500 Sistem yükseltilmeli mi?

AlleyOops

Femtopat
Daha fazla  
2016 yılında topladığım sistem son dönemde 1080P'de oyunlarda sıkıntı çıkarıyor. Özellikle yeni nesil oyunlarda FPS değerleri neredeyse oynanmayacak düzeyde.
Ekran kartını değiştirmek bu sistemi toparlar mı yoksa sıfırdan sistem mi toplamak lazım? Eğer ekran kartı yeterli olacaksa hangi kartı önerirsiniz?

Anakart: MSI B150M Pro-VDH
İşlemci: Intel Skylake i5 6500.
Ekran kartı: MSI AMD RX470 Gaming X
RAM: 2x Kingston HyperX Savage 8 GB.
SSD: Kingston HyperX 120GB.
Sabit disk: WD Blue 1TB.
Monitör: ASUS VP247t 23.6"
Kasa: SilverStone Precision PS11B-Q +600W PSU.
Klavye: A4Tech km720.
Mouse: Logitech M170.

Güncel oyunlar için epey bir yükseltme yapmanız gerekiyor. İyi bir işlemci gerek. Bunun için anakart da değişecek. 1 adet daha RAM eklemelisiniz. Ekran kartı da yükseltilmeli. Bunun yerine sistemi satıp yeni bir hazır sistem almak daha kârlı olur.

Güncel oyunlar için epey bir yükseltme yapmanız gerekiyor. İyi bir işlemci gerek. Bunun için anakart da değişecek. 1 adet daha RAM eklemelisiniz. Ekran kartı da yükseltilmeli. Bunun yerine sistemi satıp yeni bir hazır sistem almak daha kârlı olur.

Dostum bence RAM'i 16 yapmak sistemi 2 bilemedin 3 sene daha götürür.

RAM'i 16 GB yapın onun dışında sistem güzel birçoğu oyunu oynatır 16 GB yaptığınızda RAM'i.
RAM iki adet eksik yazmışım onu. Cyberpunk 2077 gibi son seviye oyunlarda en düşük ayarlarda dahi oynayamıyorum. Ama anladığım kadarıyla daha üst seviye bir ekran kartı aldığımda da darboğaz yaşayacağım gibi.

3060 güzel gider diye düşünüyorum. Darboğaz atlatmak kolay iş grafiğe verilirse ayarlarda sorun da kalmaz.

3060 güzel gider diye düşünüyorum. Darboğaz atlatmak kolay iş grafiğe verilirse ayarlarda sorun da kalmaz.
Ben de aynı şekilde düşündüm ancak herkes çok olumsuz konuştu. Her ne kadar darboğaz olsa da sonuçta FPS artışı olacak ve sadece ekran kartı takviyesi ile oynayamadığım oyunları oynayabileceğim diye düşünüyorum.

Ben de aynı şekilde düşündüm ancak herkes çok olumsuz konuştu. Her ne kadar darboğaz olsa da sonuçta FPS artışı olacak ve sadece ekran kartı takviyesi ile oynayamadığım oyunları oynayabileceğim diye düşünüyorum.

5. nesil Intel işlemciye 3090 çalıştıran var. 8K da oyun açıyor. Çok fazla sorun etmemek lazım. Bence yüksek çözünürlük ile sorun olmaz.

Geri
Yukarı