RX 480 Isınma Sonrası WattMan Hatası Veriyor

Ahmet Kirdim

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,
Yakşalık 1 yıldır kullandığım sistemim son 1 aydır sürekli WattMan hatası veriyor. Ekran kartı sıcaklığı çok yükseldiğinde (>85°C) tetikleniyor bu hata. Manuel olarak fan ayarlarını yaptığımda bu hatayı almıyorum. Anladığım kadarıyla otomatik ayarlarda soğutma yeterli olmuyor. Ancak manuel fan ayarı yaptığımda "Sıfır RPM" devre dışı kalıyor. Yazılım sürümünden de kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunu yaşayıp çözümü olan ya da stabil bir sürüm önerebilecek birisi var mı?
Model: Sapphire RX 480 Nitro 4 GB.

Evet fan ayarı yapınca Sıfır RPM özelliği devre dışı kalıyor maalesef. Eğer fan ayarı yapınca sorun çözülüyorsa fan ayarı yapıp kullanın. Ayrıca en stabil sürücü, sizin sorunsuz ve stabil bir şekilde kullandığınız sürücüdür. Yani benim stabil bir şekilde kullandığım sürücünün sizde de stabil şekilde çalışma garantisi yok maalesef. Onun haricinde WattMan hatasının genel olarak neyden kaynaklandığını bulmak bile zorken birçok çözüm yöntemleri vardır. Artık hangisi çözüm olursa. WattMan hatası donanımsal veya yazılımsal bir sebepten dolayı meydana geliyor olabilir. Şunu da ekleyeyim eğer Radeon programı üzerinden ayar yapıyorsanız yaptığınız ayarların sıfırlanmaması için görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın.

Dosya Ekleri

• hızlı başlatma.PNG
    hızlı başlatma.PNG
    43,5 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı