Rx 480 Kaç Sene Gider?

Demmelih

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce Sapphire RX 480 Nitro+ kaç sene gider? Monitör 1080p. Medium olarak kaç sene dayanır sizce? Biliyorum oyunlar çok hızlı gelişiyor. Tahmininiz nedir? Bütçeyi biraz daha arttırabilirsem (yaklaşık 400 TL) Galax GTX 980 alabilirim belki. Ama şöyle bir durum var, GTX 980 4 GB. Bu herhangi bir sorun çıkarır mı? Sizce hangisi tercih edilmeli? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX480 1080p için değil 1440p için üretildi. Ben 4 sene Medium'un altına düşmez diye düşünüyorum fakat işlemci ve RAM'inizi öğrenebilir miyim? Bunlar da önemli parçalar. Bir de GTX 1060'a da bir bakın derim.

RX480 1080p için değil 1440p için üretildi. Ben 4 sene Medium'un altına düşmez diye düşünüyorum fakat işlemci ve RAM'inizi öğrenebilir miyim? Bunlar da önemli parçalar. Bir de GTX 1060'a da bir bakın derim.
Daha toplamadım ama i5 6600 ve 16 gb ram olarak düşünüyorum.
Önerileriniz nelerdir?

4 yıl Medium'un altına düşmez diye tahmin ediyorum. 16GB yeterli fakat i5 6600 AAA oyunlarda %100'e ulaşmasada %90'ı geçiyor. Yani bu 4 yıl içerisinde işlemci yükseltme gereği duyabilirsiniz. Anakartınızın modeli nedir ve RAM slotu iki tane mi? Vulkan desteği yeni oyunlara iyice oturtulabilirse belki 4 yıl boyunca High'ın altına düşmezsiniz :) Mesela DOOM'da Rx480 GTX 1060'a fark atıyor Vulkan sayesinde.

Bence 2017'in 3.yarısına kadar very-high'tan düşürmez. Grafik delisi değilseniz 1.5 - 2 yıl götürecektir. Grafik delisiyseniz Vega Mimarisi gelmiş oturmuş olur. Hem gtx 1050'de gelmiş olur. Zaten Zen mimariside gelmiş olacağı için. İnşallah dolarda düşer sağlam sistem yaparız :D:D.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı