RX 480 Oyunlarda FPS Düşüşleri

1060 alacaktım ama RX 480'nin 8GB olması bana daha cazip geldi gelecek yıllar için ama biraz pişmanlığım var.
Ekran kartı alırken yok biri 8 GB biri 10 GB, yüksek olanı daha iyi diye bir şey yok. İleriye dönük istiyorsan RX 480 öneririm. Dx12 + Vulcan ileriye dönüklük için daha iyi.

Hocam zaten RX 480 aldım konuyu başından taki etmediniz sanırım bide bazı oyunlarda 4GB şuan zar zor yetiyor tabi ki de farkı var olmasa zaten arttırmazlardı yorum yapmak için yorum yapmayın.1060 ve RX 480 performans bakımından zaten kafa kafaya.

Yani V-SYNC bir çözüm kabul edilemez ben fps sınırlaması yapmak istemiyorum ve açıkcası drop bunu yaptığım taktirde de değişmiyor. Burada teknik bir problem var sonuçta bu grafik kartlarını alan kullanıcılar kendilerini 30 yada 60 fps ile sınırlamak zorunda değiller. Evet bu seçeneği kullanmadığımız taktirde görüntüde yırtılmalar olabilir ancak belirttiğim gibi bu fps düşüşlerinin sebebi olamaz.
Bu kadar agresif cevap vermenize gerek yoktu. Forumda bir arkadaş termal macunu yenileyince sorun çözülmüştü. Termal macunu en son ne zaman yenilediniz?

Rx 480 zaten yeni bir kart hemen termal macunun eskiceğini sanmıyorum. Mümkünse ekran kartını başka sistemde deneyin sorun devam ederse garantiye gönderin para iadesi teklif ederlersede kabul edin ve başka bir marka veya modele yönelin.

Bu kadar agresif cevap vermenize gerek yoktu. Forumda bir arkadaş termal macunu yenileyince sorun çözülmüştü. Termal macunu en son ne zaman yenilediniz?
Kart henüz 2 aylık.

Rx 480 zaten yeni bir kart hemen termal macunun eskiceğini sanmıyorum. Mümkünse ekran kartını başka sistemde deneyin sorun devam ederse garantiye gönderin para iadesi teklif ederlersede kabul edin ve başka bir marka veya modele yönelin.
Evet dediğiniz gibi yapacağım. Kart zaten yalnızca 2 aylık yani termal macunluk bir durum yoktur. Bugün gidip GTX 1080 satın aldım yani artık sistemimde 1080 var. Buna da belki para iadesi gelir.

Keşke baştan öyle yapsaydın madem çünkü işlemcin çok iyi neyse yinede senin adına sevindim yıllarca böyle sorunlarla uğraşmazsın.

Ek ayarlardan Adaptive Sleep Service seçeneğini devre dışı bırakın. Hizmetlerden de devre dışı bırakıp yeniden başlatın.
Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı