RX 480 Oyunlarda FPS Düşüşleri

V-sync yani dikey senkronizasyonu kapatıp dener misin eğer açıksa aynı sorun v-sync açınca bende de oluyordu bunu kapatınca çözüldü. Ayrıca sorun bence ya ekran kartında yada işlemcide daha önce benzer sorunları okuduğumda bunlardan birisini değiştirince sorun çözülmüştü eğer imkanın varsa ikisinide farklı sistemlerde dene.

Mümkünse kartın güncel kullanım değerleri ekrandayken (afterburner vs.) oyununuzu oynayın kısa bir video çekip uplayın kontrol edelim.
Peki gün içerisinde Youtube bir video upload etmeye çalışacağım.

V-sync yani dikey senkronizasyonu kapatıp dener misin eğer açıksa aynı sorun v-sync açınca bende de oluyordu bunu kapatınca çözüldü. Ayrıca sorun bence ya ekran kartında yada işlemcide daha önce benzer sorunları okuduğumda bunlardan birisini değiştirince sorun çözülmüştü eğer imkanın varsa ikisinide farklı sistemlerde dene.
V-SYNC kapalı durumda, denildiği gibi aklımda farklı bir sistemde denemek var ekran kartını ama gördüğüm kadarıyla bu sorunu gören farklı RX 480 kullanıcıları da mevcut. Yine de sistem değiştirmeyi deneyeceğim.

@Silinen üye Fransız futbolcu Sissokho'ya sorununu anlat?

Sıcaklıklar ne alemde? BİOS'u güncelle.
Sanırım benim için yazdınız. Bios en güncel sürümde hatta en son güncelleme henüz 2 gün önce geldi. Sıcaklık değerleri de genelde 58 derece civarında seyretmekte yani 70 gördüğümü bile hatırlamıyorum. Bu da fan hızı otomatikteyken alınan sıcaklık.

V-SYNC açmayı deneyın. Sorunun çözülmesi lazım.
Yani V-SYNC bir çözüm kabul edilemez ben fps sınırlaması yapmak istemiyorum ve açıkcası drop bunu yaptığım taktirde de değişmiyor. Burada teknik bir problem var sonuçta bu grafik kartlarını alan kullanıcılar kendilerini 30 yada 60 fps ile sınırlamak zorunda değiller. Evet bu seçeneği kullanmadığımız taktirde görüntüde yırtılmalar olabilir ancak belirttiğim gibi bu fps düşüşlerinin sebebi olamaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı