RX 480 satıcılarını görünce kusasım geliyor

ExpentoLeviosa

Kilopat
Bitcoin çakıldığı gibi tüm gevşekler RX 480'leri sarı siteye "mining yapılmadı oyun amaçlı kullanıldı" diye koymuş millete gazlamaya çalışıyorlar. Bunu yediremiyorum. Garibanın sabi sübyanın bin bir zorlukla oyun oynayabilmek için biriktirdiği paraları adam kazıklayarak kazanmaya çalışıyorlar çöp olmuş ekran kartları satarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining özeller bile az kullanıldı oyun amaçlı olarak satılıyor tek DVI çıkışlılar şahsen belli bir bütçeye getirince bilgisayarı 2. el almayı bıraktım kime nasıl güveneceğini şaşırıyor insan. Bunlar en azından kart satıyorlar öyle düşünmek lazım dolandırıcılar aldı başını gitti biriyle konuşmuşluğum var önden kapora atmam için ailesi çoluğu çocuğuna kadar kattı.

Bitcoin çakıldığı gibi tüm gevşekler RX 480'leri sarı siteye "mining yapılmadı oyun amaçlı kullanıldı" diye koymuş millete gazlamaya çalışıyorlar. Bunu yediremiyorum. Garibanın sabi sübyanın bin bir zorlukla oyun oynayabilmek için biriktirdiği paraları adam kazıklayarak kazanmaya çalışıyorlar çöp olmuş ekran kartları satarak.
Satmaya gelince bir güzel 1660 Superi 12k ya satmaya çalışanı gördüm ama 1660 Ti ekran kartına 2k verip almaya çalışan gülünce de sövüp engelleyeni de gördüm. Böyle bir ülkeyiz biz, fırsatçılıkta dünya rekoru.

Gariban sabi sübyan da bu dönemde ekran kartı almaz olur biter. Okul için bilgisayar alacak olana, iş amaçlı kullanacak olana şişirilmemiş fiyatlı laptoplar var. Oyun oynamak okul gibi iş gibi aciliyeti olan bir uğraş değil. Fiyatların bu noktaya gelmesi hoş değil ama ortada ajitasyon yapılacak bir durum yok. Keyfin ajitasyonu olmaz.

Gariban sabi sübyan da bu dönemde ekran kartı almaz olur biter. Okul için bilgisayar alacak olana, iş amaçlı kullanacak olana şişirilmemiş fiyatlı laptoplar var. Oyun oynamak okul gibi iş gibi aciliyeti olan bir uğraş değil. Fiyatların bu noktaya gelmesi hoş değil ama ortada ajitasyon yapılacak bir durum yok. Keyfin ajitasyonu olmaz.
Bu kartların sadece oyun için mi olduğunu düşünüyorsunuz? Ben mi yanlış anladım?
Mesela, aklıma gelen programlardan; Catia, SolidWorks gibi programlar için ekran kartı gerekiyor.

Neyi savunuyorsun tam olarak?

Bu kartların sadece oyun için mi olduğunu düşünüyorsunuz? Ben mi yanlış anladım?
Mesela, aklıma gelen programlardan; Catia, SolidWorks gibi programlar için ekran kartı gerekiyor.

Bu amaçla kullanacaklar için Quadro serisi kartlar piyasada bulunabiliyor, onlarda stok sorunu yok. Ayrıca başlıkta Solidworks çalışacağım ama kart yok diye bir yakarış yok, insanların oyun oynayamamasından yakınılmış.

Neyi savunuyorsun tam olarak?

Oyun oynamanın aciliyeti olmadığını savunuyorum. Faizler çok yüksekken ev kredisine girmeye çalışmaya benziyor bu. Krediye 1 yıl sonra girersin, illa ev lazımsa kirada oturursun bir yıl.

Bu amaçla kullanacaklar için Quadro serisi kartlar piyasada bululabiliyor, onlarda stok sorunu yok. Ayrıca başlıkta Solidworks çalışacağım ama kart yok diye bir yakarış yok, insanların oyun oynayamamasından yakınılmış.
İlk olarak şunu söylemek istiyorum, ben sizin mesajınıza yönelik yazmıştım.
Ayrıca her SolidWorks vb. program kullanan Quadro serisi kart almak zorunda değil ve herkesin bütçesi o kadar yüksek de değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı