RX 480 satıcılarını görünce kusasım geliyor

Büyük ihtimalle twitterda sürekli ekonominin kötü olduğuyla ilgili şeyler gördüğü için siniri bozulmuş, burda patlıyor işte :D Çok insan biliyorum böyle ben, ekonomiye laf edilince dolaylı yoldan kutsalına laf edildiği için siniri bozulup bu "ekmek değil ya, almayıverin o zaman ne abartıyonuz" moduna giren. Zaten "zorunlu ihtiyaç değil bunlar lüks" argümanının kaynağının nereler ve kimler olduğunu, kimler tarafından kullanıldığını hepimiz biliyoruz :) Ciddiye alıp moralini bozmasın kimse.

Valla o kastettiğiniz cenahtan olabilecek en son kişilerden biri olabilirim burada, yine de isterseniz bilip bilmeden yaftalamaya devam edin siz. Üstüne basa basa ajitasyon kısmına vurgu yapmama rağmen anlamayıp “zorunlu ihtiyaç değil lüks” çıkarımı yaptığınıza göre benim de sizin beni kategorize ettiğiniz gibi sizi kategorize etmem lazımdı ama söylemeye çalıştığımı anlayan anladı, o yüzden anlamayanlara açıklama yapmakla, anlamazlarsa kategorize etmekle uğraşmak istemem.

Valla o kastettiğiniz cenahtan olabilecek en son kişilerden biri olabilirim burada, yine de isterseniz bilip bilmeden yaftalamaya devam edin siz. Üstüne basa basa ajitasyon kısmına vurgu yapmama rağmen anlamayıp “zorunlu ihtiyaç değil lüks” çıkarımı yaptığınıza göre benim de sizin beni kategorize ettiğiniz gibi sizi kategorize etmem lazımdı ama söylemeye çalıştığımı anlayan anladı, o yüzden anlamayanlara açıklama yapmakla, anlamazlarsa kategorize etmekle uğraşmak istemem.
Konu sahibinin anlattığı olay içerisinde gidip mağdurlar hakkında edilmiş iyi niyetli bir cümleye takılırsan, kusura bakma son kişi falan değil o cenahın bayrak sallayanısın demektir. Fakir bir insan da oyun bilgisayarı isteyebilir ve bu onun için çok önemli olabilir, hissiyat olarak ekmek alamıyor gibi hissedebilir. Tuzu kurular ve o malum cenahtakiler bunu anlayamaz.
Okuldan artan zamanında çalışıp kendine piyasaya göre alt seviye bir bilgisayar toplamaya çalışan çocukların duygularını böyle geçiştiremezsin. Bunu yapmaya çalışarak toplumun en toxic kesiminden bir insan olduğunu ifşa etmiş olursun sadece.

Mining özeller bile az kullanıldı oyun amaçlı olarak satılıyor tek DVI çıkışlılar şahsen belli bir bütçeye getirince bilgisayarı 2. el almayı bıraktım kime nasıl güveneceğini şaşırıyor insan. Bunlar en azından kart satıyorlar öyle düşünmek lazım dolandırıcılar aldı başını gitti biriyle konuşmuşluğum var önden kapora atmam için ailesi çoluğu çocuğuna kadar kattı.
acaba benimle bir iletişime geçebilir misiniz

Gariban sabi sübyan da bu dönemde ekran kartı almaz olur biter. Okul için bilgisayar alacak olana, iş amaçlı kullanacak olana şişirilmemiş fiyatlı laptoplar var. Oyun oynamak okul gibi iş gibi aciliyeti olan bir uğraş değil. Fiyatların bu noktaya gelmesi hoş değil ama ortada ajitasyon yapılacak bir durum yok. Keyfin ajitasyonu olmaz.
Her şeyin dijital olduğu bir durumda en basit hastane randevunu aldığın bir ortamda teknoloji "keyif" değildir. Bunlar artık hayatımızın temel yükümlülükleri haline geldi. Eğitimin her aşamasında teknoloji var. İş hayatının her aşamasında teknoloji var 0 almaya çalıştığın bilgisayarda hala 3000TL ödeyip 2 sene önceki teknolojiyi satın alabiliyorsun sabi sübyan orada giriyor devreye anladın?

Yeni konular

Geri
Yukarı