RX 480 satıcılarını görünce kusasım geliyor

Quadro serisi kartlar daha uygun ama Solidworks için, neden almak zorunda değil? Çünkü GeForce almak isteyen ekstradan oyun da oynayacak, oynamak isteyecek, Quadro istememesinin arkasında yatan sebep bu. Yani aslında tek derdi Solidworks değil bunu isteyen kişinin. Kaldı ki Quadro serisi kartlar profesyonel amaçlıdır, çok daha az sorun çıkartır, driverları çok daha stabildir. İş için kullanacak kişiler için önemli bunlar.

Şu anda ikinci elde bile 5000 TL üzerini gören RTX 2060’a benzer 3D skorları veren Quadro P2200 4000 TL civarında. Almak isteyen alır, Quadro RTX 6000 almak şart değil.

Oyun oynamanın aciliyeti olmadığını savunuyorum. Faizler çok yüksekken ev kredisine girmeye çalışmaya benziyor bu. Krediye 1 yıl sonra girersin, illa ev lazımsa kirada oturursun bir yıl.
Konu sahibinin söylediği şey mining’de kullanılmış, perti çıkmış kartların millete yalan söyleyerek kazıklanmaya çalışılması. Ne stok durumu, ne de yüksek fiyat. Boş muhalefet yapmak yerine okuduğunu anlamaya çalış bence. Bu millet kadar kendi insanına hiç bir şeyi layık görmeyen başka bir millet var mı cidden bilmiyorum. Adam diyor ki “çocuk zar zor para biriktirip kart alıyor, pert çıkıyor”

Sen diyorsun ki
Gariban sabi sübyan da bu dönemde ekran kartı almaz olur biter.
Yazık.

Son düzenleme:
Hiç de yanlış anlamadım. Eskimiş yorulmuş kartın sıfırdan farksız denerek satıldığı ilk dönem değil bu. Türkiye’deki genel ahlak sorununun bir parçası. Boş muhalefet de yapmıyorum çünkü her önüne gelen de kart almasın canım gibi bencil bir argüman değil. Şu anda illa ki kart alması gereken kişi ya büyük paraları göze alıp ve zar zor stok bulup sıfır alacak ya da biraz altına ikinci el ne idüğü belirsiz kartı alacak. İlla ki alacağım diye bu dönemde kart alırsan pestili çıkmış bir RX 470’e 3000 TL verirsin, bunun çözümü de bugüne kadar nasıl sabrettiysen biraz daha sabretmek diyorum. İş güç sebebiyle sabredemeyecek olanlar için de alternatif veriyorum.

Başkaları neye tahammül edemez bilmiyorum ama ben sanki yiyecek ekmekten bahsedermiş gibi “ekran kartı bulamayan, bulunca da kazıklanan sabi sübyan” edebiyatına tahammül edemiyorum. Ajitasyon ruhuna işlemiş bizim milletin, zorunlu olmayan ihtiyaçlar için bile ajitasyon yapabiliyoruz.

Technopat sosyal iyice ruh ve sinir hastalıkları merkezine döndü. Ne zaman açsan farklı bir öfke nöbeti ve tartışma çıkıyor karşına. Bırakın kim ne yaparsa yapsın, doğanın kanunu olarak say. Dünya üzerindeki tüm sorunlar, adaletsizlikler bitti de sıra ekran kartı alan satanlara geldi. Kız arkadaşınızla konuşun, oyun oynayın, dizi film falan seyredin. Keyifli şeyler yapın biraz. Bu kadar sinir, stres bünyeye zarar.

Hiç de yanlış anlamadım. Eskimiş yorulmuş kartın sıfırdan farksız denerek satıldığı ilk dönem değil bu. Türkiye’deki genel ahlak sorununun bir parçası. Boş muhalefet de yapmıyorum çünkü her önüne gelen de kart almasın canım gibi bencil bir argüman değil. Şu anda illa ki kart alması gereken kişi ya büyük paraları göze alıp ve zar zor stok bulup sıfır alacak ya da biraz altına ikinci el ne idüğü belirsiz kartı alacak. İlla ki alacağım diye bu dönemde kart alırsan pestili çıkmış bir RX 470’e 3000 TL verirsin, bunun çözümü de bugüne kadar nasıl sabrettiysen biraz daha sabretmek diyorum. İş güç sebebiyle sabredemeyecek olanlar için de alternatif veriyorum.

Başkaları neye tahammül edemez bilmiyorum ama ben sanki yiyecek ekmekten bahsedermiş gibi “ekran kartı bulamayan, bulunca da kazıklanan sabi sübyan” edebiyatına tahammül edemiyorum. Ajitasyon ruhuna işlemiş bizim milletin, zorunlu olmayan ihtiyaçlar için bile ajitasyon yapabiliyoruz.
Sen de yalan yanlış mal satmanın ahlaksız bir hareket olduğunu düşünüyorsun madem neden buna karşı çıkan birine destek yerine köstek oluyorsun? Bu kart alma mevzusunun aceleyle, aciliyetle bir alakası yok. Senin benim kadar teknoloji gündemini takip etmeyen insanlar olabilir. Ne mining’den haberi vardır ne bir şeyden, gider sıfırdan farksız diye çöp kart alır. Onlara da gündemi takip etseymiş o zaman mı diyeceksin?
Ajitasyon ruhuna işlemiş bizim milletin, zorunlu olmayan ihtiyaçlar için bile ajitasyon yapabiliyoruz.
Ekran kartı alıp oyun oynamak kadar basit bir şeyi bile “zorunlu ihtiyaç değil, ajitasyon yapmayın” diye karşılamak bence yanlış.

Sen de yalan yanlış mal satmanın ahlaksız bir hareket olduğunu düşünüyorsun madem neden buna karşı çıkan birine destek yerine köstek oluyorsun? Bu kart alma mevzusunun aceleyle, aciliyetle bir alakası yok. Senin benim kadar teknoloji gündemini takip etmeyen insanlar olabilir. Ne mining’den haberi vardır ne bir şeyden, gider sıfırdan farksız diye çöp kart alır. Onlara da gündemi takip etseymiş o zaman mı diyeceksin?

Ekran kartı alıp oyun oynamak kadar basit bir şeyi bile “zorunlu ihtiyaç değil, ajitasyon yapmayın” diye karşılamak bence yanlış.
Büyük ihtimalle twitterda sürekli ekonominin kötü olduğuyla ilgili şeyler gördüğü için siniri bozulmuş, burda patlıyor işte :D Çok insan biliyorum böyle ben, ekonomiye laf edilince dolaylı yoldan kutsalına laf edildiği için siniri bozulup bu "ekmek değil ya, almayıverin o zaman ne abartıyonuz" moduna giren. Zaten "zorunlu ihtiyaç değil bunlar lüks" argümanının kaynağının nereler ve kimler olduğunu, kimler tarafından kullanıldığını hepimiz biliyoruz :) Ciddiye alıp moralini bozmasın kimse.

Hala madencilik yapanlar var bunlara gidip de ekran kartını ne diye ucuza satacaksın ki? Bu adamlar zaten ekran kartı fiyatlarının bu kadar çok artmasının sebebi yani madencilik için almak isteyen varsa bir zahmet o fiyatlara katlanacak.

Neymiş diye giriyorum, sayfalarca tartışma okuyorum. Şüpheli ilanları burada ifşalasanız da gariban insanımız da tuzağa düşmese. Neden almaması gerektiğini anlatsanız da öneri veren insanlara saldırmasanız çok daha hoş olur.

Geri
Yukarı