Çözüldü RX 480 sistem çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ferhat3754

Picopat
Daha fazla  
RX480 4 GB.
8 GB 3200MHz RAM.
A320-A Pro anakart.
240GB SSD.
500W kasa.
Ryzen 5 2600 işlemci.
Onboard ve ekran kartı ile denedik fakat çalışmıyor, onboard açmadı. Ekran kartı takınca dönmüyor, çalışmıyor, ses yok ama kırmızı ışık veriyor.

Dün ban yedim cevap yazamamıştım. PSU'nuzun modeli ne? SATA kablosundan sadece 1 tane olması imkansız.

Ben yanlış bakmışım kuzene sordum kasa arkasında vardır dedi varmış 2 tane boşta SATA kablosu senin dediğinden sipariş ettik sağ olasın. Pazartesi gelir inşallah.
Dün ban yedim cevap yazamamıştım. PSU'nuzun modeli ne? SATA kablosundan sadece 1 tane olması imkansız.

Abi Allah razı olsun kasam çalıştı kurulum yapıyoruz sen varol cidden çok sağ olasın hakkını helal et eyvallah.

Son düzenleme:
Arkadaş haklı okumadan yazıyorsunuz. Evet RAM'in yerini değiştirmek, sök-tak yapmak sorun çözebiliyor ama bunu değil. Eğer okusaydınız arkadaş başka ekran kartı takınca görüntü geldiğini yazmış. Bu durumda ekran kartı üzerinde bulunan kırmızı ışığın yanmasıyla beraber ekran kartına yeterli güç gitmediğini anlamış oluyoruz. Arkadaş da yazmış zaten 8pin olan yere 6pin taktım diye. Dönüştürücü ile sorun çözülecektir eğer ekran kartında sorun yok ise.
Okumadan yazan sensin. Arkadaş farklı bir ekran kartı ile denediğini benim yorumumdan sonra yazmış. Kusura bakma geleceği göremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okumadan yazan sensin. Arkadaş farklı bir ekran kartı ile denediğini benim yorumumdan sonra yazmış. Kusura bakma geleceği göremedim.

Arkadaş 4. sayfanın son mesajında başka ekran kartı ile açabildiğini yazmış. Sen 5. sayfada bana kızmışsın :) Bu arada arkadaşın da demesine gerek yoktu sorunun ekran kartında olduğu bariz belliydi. Arkadaş hem 8 pin slota 6 pin taktığını hem de ekran kartı üzerinde ki yetersiz güç Geldiğini anlatan kırmızı ışığın yandığını yazmış.

Bu arada @Ferhat3754 rica etsem mesajımı çözüm olarak işaretler misin?

Arkadaş 4. sayfanın son mesajında başka ekran kartı ile açabildiğini yazmış. Sen 5. sayfada bana kızmışsın :) Bu arada arkadaşın da demesine gerek yoktu sorunun ekran kartında olduğu bariz belliydi. Arkadaş hem 8 pin slota 6 pin taktığını hem de ekran kartı üzerinde ki yetersiz güç Geldiğini anlatan kırmızı ışığın yandığını yazmış.

Bu arada @Ferhat3754 rica etsem mesajımı çözüm olarak işaretler misin?
Çünkü sen benim arkadaşın yorumundan önce yaptığım yoruma salça olmuşsun.

Sorun çözüm değil, sorun bilmeden salça olman.

Bilmeden mi? Hahaha. Arkadaşım RAM veya herhangi bir şeyle alakalı bir sorun yok diyorum sana ve bu daha konun ilk mesajlarından belli. Bariz bir şekilde ekran kartına yeterli güç gitmediği için kırmızı ışık yanıyordu. Ve dediğim gibi dönüştürücü alınca sorun çözüldü. Benim sizin gibilere çıkışmamın sebebi konu hakkında bilgisi olmadan işe yaramayacak şeyler önerip konu sahibinin kafasını karıştırmanız.

Bilmeden mi? Hahaha. Arkadaşım RAM veya herhangi bir şeyle alakalı bir sorun yok diyorum sana ve bu daha konun ilk mesajlarından belli. Bariz bir şekilde ekran kartına yeterli güç gitmediği için kırmızı ışık yanıyordu. Ve dediğim gibi dönüştürücü alınca sorun çözüldü. Benim sizin gibilere çıkışmamın sebebi konu hakkında bilgisi olmadan işe yaramayacak şeyler önerip konu sahibinin kafasını karıştırmanız.
Ben de diyorum ki, sorun RAM ile alakalı olmayabilir ama olabilirdi. Zira zamanında defalarca benzer durum başıma geldi. Verdiğim taktik "Ram i çıkar sök" değildi. Kaybedecek bir şeyi yoktu. Yaşadığım için yazdım. Sen de gelmişsin bilmeden yorum yazmayın diyorsun.. :D

Ben de diyorum ki, sorun RAM ile alakalı olmayabilir ama olabilirdi. Zira zamanında defalarca benzer durum başıma geldi. Verdiğim taktik "RAM'i çıkar sök" değildi. Kaybedecek bir şeyi yoktu. Yaşadığım için yazdım. Sen de gelmişsin bilmeden yorum yazmayın diyorsun. :D

Kusura bakma biraz fazla çıkıştım evet ama sorunun RAM'de olmadığından emin olduğum için bir de konu sahibi pek bilgili değil o da uğraşmasın diye oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı