RX 480 vs GTX 1060

Chris Martin

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Bugün aklıma takılan bir konuyu size sormak istiyorum. Malum GTX'in en son çıkan GPU'su 1060 piyasaya sürüldü ortada bir Nvidia baskısı var apaçık ortada demek istiyorum ki; RX 480 mi, GTX 1060 mı ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de hemen hemen aynı performansı veriyorlar. Fakat sıfırdan sistem toplayacak birinin 1080p monitör ve GTX 1060 kombinasyonu yerine, 1080p freesync monitör ve RX 480 kombinasyonu yapmasını daha mantıklı buluyorum.

Selam. Bugün aklıma takılan bir konuyu size sormak istiyorum. Malum GTX'in en son çıkan GPU'su 1060 piyasaya sürüldü ortada bir Nvidia baskısı var apaçık ortada demek istiyorum ki; RX 480 mi, GTX 1060 mı ? Şimdiden teşekkürler.
Yanlış bilmiyorsam Rx480 DX12'de daha yüksek performans verirken GTX1060 genel olarak biraz daha yüksek performans veriyor. Eğer alacaksanız performansının gözle görülür bir fark olmadığını görürsünüz.

İnternette GTX 1060 testlerine bakarsanız RX480 ile aralarında 10~25 FPS farkı olduğunu görürsün. RX 480 Custom modelleriyle bir nevi aynı fiyata gelicek ondan dolayı 1060 alın.(MSI veya Galax)

İnternette GTX 1060 testlerine bakarsanız RX480 ile aralarında 10~25 FPS farkı olduğunu görürsün. RX 480 Custom modelleriyle bir nevi aynı fiyata gelicek ondan dolayı 1060 alın.(MSI veya Galax)
Ancak izlediginiz videolarda DX11 ve DX12 arasindaki farki da gormus olmalisiniz. Rx480 DX12'de kesinlikle GTX1060'dan daha fazla performans veriyor.

Ben 2 haftadır GTX 1060 kullanıyorum. Performans olarak iyi olması bir yana, gerçekten cok serin çalışıyor. GTX 1060'ın MSI modelini tavsiye ederim.

Maalesef yok, onu PS4'te oynayip bitirmistim. Elimde Witcher 3, Fallout 4 ve Batman: Arkham Knight var. Isterseniz onlarin degerlerini paylasabilirim.

Hangi siteden baktınız hocam atabilir misiniz kaynak.
Ben de ikisi arasında kaldım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda aslında oyun ile ilgili testler var ve aradaki fark acikca belli edilmis.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı