RX 480 yük altında gelen cızırtı sesi

turkerturk

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler ve hayırlı ramazanlar. Dün fark ettiğim bir problemi sizinle paylaşmak istedim.

Sistemimde şu an ASUS ROG STRIX RX480 8 GB modeli var, garanti etiketi üzerinde ve neredeyse hiç toz yok. İkinci el almıştım, sorunsuz kullanıyordum. Mining öğrenmek amacıyla sistemimde denedim ve sonrasında gereksiz bulup kapattım. Ancak şu anda sadece oyunlarda duyduğum ve görüntü akışı sırasında artıp azalan bir cızırtı sesi geliyor. FurMark ya da diğer stres testlerinde ses de yok, sorun da. Ayrıca oyun FPS'lerinde ya da akışında da bir sorun yok. Ancak dediğim gibi bir cızırtı var. Sorunun kaynağı ekran kartı mı değil mi onu bile bilmiyorum.

Ayrıca RGB ışıklandırma ayarı yapmıştım, ondan da kaynaklanıyor olabilir mi bilmiyorum.

Not: Sistemi bugün formatladım, cızırtı oyun esnasında yine geliyor.

Sistemim:
-Ryzen 5 2600.
-RX480 8 GB
-6 GB Corsair 3000 MHz RAM.
-240 GB SSD.
-500 GB HDD.
-Gigabyte A320M S2H anakart
-Dragos 600 Watt 80+ PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese iyi günler ve hayırlı ramazanlar. Dün fark ettiğim bir problemi sizinle paylaşmak istedim.

Sistemimde şu an ASUS ROG STRIX RX480 8 GB modeli var, garanti etiketi üzerinde ve neredeyse hiç toz yok. İkinci el almıştım, sorunsuz kullanıyordum. Mining öğrenmek amacıyla sistemimde denedim ve sonrasında gereksiz bulup kapattım. Ancak şu anda sadece oyunlarda duyduğum ve görüntü akışı sırasında artıp azalan bir cızırtı sesi geliyor. FurMark'ya da diğer stres testlerinde ses de yok, sorun da. Ayrıca oyun FPS'lerinde ya da akışında da bir sorun yok. Ancak dediğim gibi bir cızırtı var. Sorunun kaynağı ekran kartı mı değil mi onu bile bilmiyorum.

Ayrıca RGB ışıklandırma ayarı yapmıştım, ondan da kaynaklanıyor olabilir mi bilmiyorum.

Not: Sistemi bugün formatladım, cızırtı oyun esnasında yine geliyor.

Sistemim:
-Ryzen 5 2600.
-RX480 8 GB.
-6 GB Corsair 3000 MHz RAM.
-240 GB SSD.
-500 GB HDD.
-Gigabyte A320M S2H anakart.
-Dragos 600 Watt 80+ PSU.

Coil whine gibi geldi ama PSU'dan da geliyor olabilir onu da dinleyin.

Çok teşekkürler farklı bir kasa veya psu da denersem aynı sorunu yaşar mıyım? Ve bu ses ilerde daha büyük bir sorunun tetikleyicisi olur mu? Kartı ciddi ciddi satmayı düşünüyorum ancak performansından memnunum. Açıkçası mining denedikten sonra olması canımı sıkıyor keşke denemeseydim gereksiz bir maceraydı.

Çok teşekkürler farklı bir kasa veya PSU da denersem aynı sorunu yaşar mıyım? Ve bu ses ileride daha büyük bir sorunun tetikleyicisi olur mu? Kartı ciddi ciddi satmayı düşünüyorum ancak performansından memnunum. Açıkçası mining denedikten sonra olması canımı sıkıyor keşke denemeseydim gereksiz bir maceraydı.

Daha büyük sorunun tetikleyicisi olmaz sadece ses gelir.
Bende de yaklaşık 3-4 aydır aynı sorun var ben halimden memnunum.

Daha büyük sorunun tetikleyicisi olmaz sadece ses gelir.
Bende de yaklaşık 3-4 aydır aynı sorun var ben halimden memnunum.
Anladım umarım aynı sorunu yaşayan yada yaşayacak olanlara faydalı bir konu olur. Yorumlarınız için teşekkürler.
Coil whine gibi geldi ama PSU'dan da geliyor olabilir onu da dinleyin.
Dinledim direk ekran kartının olduğu bölümden geliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı