Çözüldü RX 550 4 GB ekran kartı fanı çok sesli çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Oyun açtıktan sonra veya Google'da bir şey açtıktan sonra fan hızı aniden hızlanmaya başlıyor. Format attıktan sonra oldu bu. Bunu nasıl düzeltirim? Radeon Software'dan fan hızını ayarlıyorum ama hep 1770 küsurlerde çalışıyor fan hızı. Bazen de aşırı fazla artıyor hız. Nasıl düşürebilirim?

Çözüm
Evet Radeon Software uygulamasını DDU ile ekran kartı sürücüsü nasıl silinir diye aratın kaldırıp tekrar yükleyin düzelmez ise kendiniz ekran kartı manual olarak RPM'lerini ayarlamaya çalışırsanız.(bu arada ekran kartının fanı %30 hızda dönüyor bence gayet normal benim kartta o civarlarda sadece oyuna girince %60-70 arası oynuyor.)

Teşekkürler bunu da deneyeceğim. Biraz araştırdım ve BIOS'tan fan hızını silente alınca düzeldi şu anlık bir problem yok gibi.
Manueln olarak ayarlayabilirsin. Fan hızı otomatiktir. Demek ki ısınıyor ve ısındığını içinde fan hızını artırıyor. Sürücüleri silip baştan yükleyebilir yada temiz bir format atması için birinden yardım alabilirsin.

Manueln olarak ayarlayabilirsin. Fan hızı otomatiktir. Demek ki ısınıyor ve ısındığını içinde fan hızını artırıyor. Sürücüleri silip baştan yükleyebilir ya da temiz bir format atması için birinden yardım alabilirsin.

Sürücü dediğin AMD Radeon Software mı? Onu mu kaldırıp kurmalıyım? Otomatikten manuele aldım fan ayarlarını ayarı yaptığım halde hala 1700'lerde dönüyor fan.
1685781268206.png

Evet Radeon Software uygulamasını DDU ile ekran kartı sürücüsü nasıl silinir diye aratın kaldırıp tekrar yükleyin düzelmez ise kendiniz ekran kartı manual olarak RPM'lerini ayarlamaya çalışırsanız.(Bu arada ekran kartının fanı %30 hızda dönüyor bence gayet normal benim kartta o civarlarda sadece oyuna girince %60-70 arası oynuyor.)

Evet Radeon Software uygulamasını DDU ile ekran kartı sürücüsü nasıl silinir diye aratın kaldırıp tekrar yükleyin düzelmez ise kendiniz ekran kartı manual olarak RPM'lerini ayarlamaya çalışırsanız.(bu arada ekran kartının fanı %30 hızda dönüyor bence gayet normal benim kartta o civarlarda sadece oyuna girince %60-70 arası oynuyor.)

Teşekkürler bunu da deneyeceğim. Biraz araştırdım ve BIOS'tan fan hızını silente alınca düzeldi şu anlık bir problem yok gibi.

Artı -1 Eksi
Çözüm

Geri
Yukarı