RX 550 4 GB nasıl overclock yapılır?

grknfr

Centipat
Daha fazla  
Overclock ile ilgili pek bilgim yok. AMD ayarlarından hız aşırtma GPU olarak kullanıyorum. Bu yeterli mi? Yoksa ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile OC yapabilirsiniz.
Ancak o karta OC yapmak mantıklı değil gibi.

Overclock ile ilgili pek bilgim yok. AMD ayarlarından hız aşırtma GPU olarak kullanıyorum. Bu yeterli mi? Yoksa ne yapmalıyım?

Alacagın 5 10 FPS farkı için kartını eline almayı göze alıyorsan MSI Afterburner ile yavaş yavaş degerleri arttırabılırsın.

Afterburner ile yapabilirsin ama yapsan da pek bir etki yaratmaz,fark ederse en fazla 3-4 FPS, 3-4 FPS için kartı yakmana gerek yok.

Kendi hız aşırtma ayarı yeterli olacaktır. Eğer kart MSI ise ama dikkat etmen lazım. MSI kartlarda ileride sıkıntı yaşatabiliyor. Yüksek derecelerde çalışırsa eğer sürekli ileride eline alıyorsun kartı. Reballing istiyor vs. Bunun için diyorum ki hız aşırtma GPU ayarlarında ki değerleri Manuel ayara yaz ve fan hızını olanların yüzde 10 civarında yukarıya çek. Kart 60 65 dereceleri geçmesin. Hatta 65 bile çok bence. Bende MSI Armor RX570 4 GB kullanıyorum dediğim gibi ayar yaptım. Bir de voltaj değerini 10 puan aşağıya çekebilirsin. Kartı daha fazla ısıtmamaya çalışmak için. Bir sorununuz olursa yine yazarsınız.

Anladığım kadarıyla elindeki kart fabrika çıkışlı O.C. model. Bundan haricen kendin O.C. yapabilirsin ama alacağın performansa değmeyecektir. Üstüne, kartı bozmana sebebiyet verebilir. Bu yüzden yapmana gerek yok, hazır O.C. profili yeterli olur.

Hocam bende ASUS Phoenix RX550 2 GB var başarılı bir şekilde OC yaptım hiçbir sıkıntı yok kullanıyorum kart fan hızı %28 gördü Max oto da sıcaklık da 15dk stres testinde Max 64 derece gördü OC lu bir şekilde fanı %50'ye çkeitğimde sıcaklık Max 57 görmüştü tek fanlı bir model olmasına rağmen OC performansı çok iyi bir kart.

Oc yapamayacaksak neden böyle bir şey var ki? Ancak fazla değerler ve bilinçsiz ayarlar zarar verebilir. %5-10 farklar görülebilir OC yaparak. Tabi burda işlemcide önemli eğer darboğaz olayı varsa işin içinde istediğin kadar oc yap fark olmayacaktır.

Bence o karta gerek yok 5200-5500 arası RX6600 var. Taksit falan filan al onu 1080p de her oyunu oynatır. Kendim kullanıyorum islemcim Ryzen 2600 olmasına ragmen.

Geri
Yukarı