RX 550 alınır mı?

RX 460 alabiliyorsanız alın derim. Ben de ikinci el RX 550 2 GB aldım ve biraz pişman oldum diyebilirim. CSGO, Valorant, LoL gibi oyunlarda fazlasıyla yeterli fakat çoğu oyunda ayarları en dibe çekip 60 FPS almaya çalışırken bulabilirsiniz kendinizi. Size önerim RX 460.

O fiyata RX460 OEM alabilirsin.

Hocam OEM kart alacak olsam 1050 bile buldum ama OEM kullanmış biri olarak hiç güvenmiyorum.

2. ele karşıyım. Sıfır aldım memnunum. Bütçesine göre herkese öneriyorum bu kartı.

Hocam dediğim gibi 1030 pek güven vermiyor onun yerine ne bakabilirim? Link olarak atarsanız sevinirim ( 2. el ise İzmir içi olması öncelikli)

En fazla bütçeniz ne kadar ?
Böyle bir ürün var düşünürseniz. Hem de sıfır ilk siz kullanırsınız.
Bütçem 1500 TL
Neden? RX460 ve 1050 için OEM soğutması gayet yeterli.
Yazılımsal olarak hatalar olabiliyor bu yüzden güvenemiyorum.

RX460 da pek sorun yaşayacağını sanmam kullanan çok kişi var. Yine de istemez isen RX550 kalıyor tek seçenk.
Peki şimdi ne yapmalıyım @Nahri isimli arkadaş tereddüte düşürdü. 1500 Tl izmir içinde fazladan güç girişi olmayan bir kart önerir misiniz?

Peki şimdi ne yapmalıyım @Nahri isimli arkadaş tereddüte düşürdü. 1500 Tl izmir içinde fazladan güç girişi olmayan bir kart önerir misiniz?
Aslında her şey sizin ne tür oyunlar oynayacağınıza bağlı. AAA türü oyunları oynamanız zor ama e-spor oyunlarında akarsınız. Mesela Battlefield 1, Battlefield 5, Forza Horizon 4 düşük ayarlarda 1080P'de akıcı olarak oynayabiliyorum. RX 550 alacaksanız da 4 GB modelini tercih edin.

Aslında her şey sizin ne tür oyunlar oynayacağınıza bağlı. AAA türü oyunları oynamanız zor ama e-spor oyunlarında akarsınız. Mesela Battlefield 1, Battlefield 5, Forza Horizon 4 düşük ayarlarda 1080P'de akıcı olarak oynayabiliyorum. RX 550 alacaksanız da 4 GB modelini tercih edin.

AAA türü dediğiniz nedir mesela. Oyunlarda 1080p 720p gibi değerlerdense FPS'e bakıyorum FPS istediğim düzeydeyse 2. olarak görüntü kalitesi geliyor yavaş yavaş deneye deneye kaliteyi de bulduktan sonra her şey çözülüyor.

AAA türü dediğiniz nedir mesela.
Ekteki gibi oyunları oynamakta güçlük çekebilirsiniz örneğin. Fakat 4 GB modelini alırsanız ve sistem RAM'ini 16 yaparsanız 720P'de akıcı bir deneyim elde edebilirsiniz diye düşünüyorum. Benim kartım 2 GB sistemimde de 16 GB var, 8 GB RAM ile akıcı oynayamadığım oyunları 16 GB RAM ile daha akıcı oynayabiliyorum.
1653593140092.png

Yeni konular

Geri
Yukarı