RX 550 i5 4690 LoL kasıyor

Bende ortalama 90'da çalıştırıyorum, düşük değerler aldığımı biliyordum ama bu kadar tahmin etmemiştim :) zaten 60Hz ekranım olduğu için çok da takmamıştım açıkçası.
Bence çağ atlamak, çünkü oyun alacağım zaman zaten açmaz diye alamıyorum. Mesela geçen belki açar diye bütün dlcleriyle indirimden Assetto Corsa aldım açmadı, açsa GTA 5 alacağım açmaz, NFS Heat veya Unbound'u rahat açacağını bilsem EA packini alacaktım ama kısıtlanmış hissediyorum böyle durumlarda :D

Çağ atlamak değil o derken şaka amaçlı yazdım geçen Instagram'da gördüğüm bir video tabii ki çağdan daha fazla atlamışsınız :D

Bende ortalama 90'da çalıştırıyorum, düşük değerler aldığımı biliyordum ama bu kadar tahmin etmemiştim :) zaten 60Hz ekranım olduğu için çok da takmamıştım açıkçası.
Bence çağ atlamak, çünkü oyun alacağım zaman zaten açmaz diye alamıyorum. Mesela geçen belki açar diye bütün dlcleriyle indirimden Assetto Corsa aldım açmadı, açsa GTA 5 alacağım açmaz, NFS Heat veya Unbound'u rahat açacağını bilsem EA packini alacaktım ama kısıtlanmış hissediyorum böyle durumlarda :D

90 az bence :D 97 oldu oto fana alınca 100 de hep.

Durumdan duruma değişir, mesela ben GT730 i7-4770 ve 8 GB RAM ile 65 FPS alıyorum ama TF'lerde 30a kadar iniyor. Normal değerler gibi geldi.
Merakımdan soruyorum 650W o sisteme çok değil mi, ucuza mı geldi de aldınız?

Sistemi Ryzen 5 5500 ve ASUS Prime B450 MK2 anakart ile yükselteceğim için yüksek aldım PSU'yu ve o zamana göre uygun aldım.

Ben i7 2600 RX 550 2 GB ile minyonlar çıkmadan 270'e kadar alıyorum minyonlar çıkınca Max 170 TF'lerde 40 falan bazen adama yaklaşmasam bile ani FPS düşmeleri yaşıyorum bazen 40 60'a düşüyor kasıyor.
o zaman bende bişey var :D

Exe. Sine sağ tıklayıp tam ekran iyileştirmeleri devre dışı bırak tikini aktif edin.

Bu akşam siparişim geldi ve RAM'i 16 GB yaptım bir de şimdi deneyeceğim olmazsa dediğiniz şeyi yapacağım.

Arka plandaki açık uygulamaları kapat TeamViewer gibi LoL'e girdikten sonra Riot Client kapat ve açık olan bütün her şeyi kapat grafikleri düşüğe çek FPS sıkıntısı yaşamazsın.

Arka plandaki açık uygulamaları kapat TeamViewer gibi LoL'e girdikten sonra Riot Client kapat ve açık olan bütün her şeyi kapat grafikleri düşüğe çek FPS sıkıntısı yaşamazsın.

En düşüğe alınca oyun rezil hale geliyor yani hiç oynama daha iyi seviyesinde. Minecraft LoL karışımı oluyor orta ayarlarda da en düşükte de FPS aynı veriyor ama RAM'i 16 yaptıktan sonra yapay zekada denedim 5 kişinin içinde 130 oyunun başında 260 değerini aldım ranked 5V5'te aynı olur umarım akşam gireceğim oyuna.

En düşüğe alınca oyun rezil hale geliyor yani hiç oynama daha iyi seviyesinde. Minecraft LoL karışımı oluyor orta ayarlarda da en düşükte de FPS aynı veriyor ama RAM'i 16 yaptıktan sonra yapay zekada denedim 5 kişinin içinde 130 oyunun başında 260 değerini aldım ranked 5V5'te aynı olur umarım akşam gireceğim oyuna.

Açıkçası performans önceliğin ise rezil hale gelmesi kabul edilebilir fakat tercih senin iyi oyunlar.

Geri
Yukarı