RX 550 kapandı açılmıyor

bt5214

Picopat
CS:GO oynarken bilgisayar aniden kapandı ve açılmıyor. RAM, ekran kartı ve BIOS pilini söküp taktım durum aynı. Güç kablosunu taktım fare ve klavyeye ışık gelmiyor. Üşendiğim için bilgisayarcıya götüresim yok 😀 ne yapabilirim?

A320M-A Pro.
RX 550.
Aerocool VX Plus 500W.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO oynarken bilgisayar aniden kapandı ve açılmıyor. RAM, ekran kartı ve BIOS pilini söküp taktım durum aynı. Güç kablosunu taktım fare ve klavyeye ışık gelmiyor. Üşendiğim için bilgisayarcıya götüresim yok 😀 ne yapabilirim?

A320M-A Pro.
RX 550.
Aerocool VX Plus 500W.
Hocam belki alakası yoktur ama yaşamıştım, fazla tozdan PSU fanları durmuş olabilir mi? Son olarak hatırladığınız son sıcaklık değerleri neydi?

Power düğmesine basıp kasanın içini gözlemler misiniz? Fanlar veya işlemci soğutucu çok kısa bir süreliğine dönüyor ve güç kesiliyor mu?

Ekran kartının yanmış olma ihtimali yüksek. Garantisi varsa garantiye, yoksa servise götürün. 1-2 hafta içinde gereken işlemi yaparlar.

PSU'dan kaynaklı olabilir, şansınız varsa kabloyu değiştirmeyi dener misiniz?

Kabloyu kontrol ettim hocam sıkıntı yok
Power düğmesine basıp kasanın içini gözlemler misiniz? Fanlar veya işlemci soğutucu çok kısa bir süreliğine dönüyor ve güç kesiliyor mu?

Ekran kartının yanmış olma ihtimali yüksek. Garantisi varsa garantiye, yoksa servise götürün. 1-2 hafta içinde gereken işlemi yaparlar.

Tuşa bastığımda herhangi bir ışık, fan dönmesi gibi bir durum yok hocam anakarta hiç güç gelmiyor

Geri
Yukarı