RX 550 sistem görüntü gelmiyor

Sydron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, GameGaraj'dan bir sistem ve özellikleri görseldeki gibi:

Screenshot_9.jpg

Ekran kartı (Biostar RX550 4GB) demonte geldiği için kendim taktım.
İlk geldiğinde sistem güç düğmesine bastığımda kasadan herhangi bir tepki gelmiyordu, destek ekibi işlemcinin yerinden oynadığını ve geri takmamı söyledi, çıkarıp taktım ve kasa çalıştı ama VGA NO SIGNAL hatası alıyorum.

Forumumuzdaki, Google'daki ve YouTube'daki tüm bilgi kaynaklarını tükettim ama 10 saate yakındır kendim ve yakın çevrem sorunu bulamadık.

Ekran kartında HDMİ girişi var, Monitörüm VGA girişli. VGA kablosunun bir ucunu monitöre, diğer ucunu vga to hdmi kablosuna oradan ekran kartındaki hdmiye taktım görüntü alamadım.

Direkt HDMI kablo ile televizyondan da görüntü alamadım.
Anakart üzerindeki VGA'ya ve HDMİ girişlerine de türlü kombinasyonlarla denedim yine görüntü alamadım.

Ramlari çıkardım, yerlerini değiştirdim veya sadece birini taktım ama olmadı, bios pilini çıkardım biraz beklettim tekrar geri doğru taktım olmadı.

Ekran kartı güç gerektirmediği için takılacak ayrı bir kablo veya pin tarzı bir şey yok, anakartta anahtar tarzı bir şeye de rastlayamadım..

Anlam veremediğim tek ayrıntı, kasa çalışır ve fanlar ışıklarıyla dönerken usb olarak taktığım fare ve klavyenin ışıklarının yanmaması (sebebi nedir?)

Sorun anakartta mı, işlemcide mi veya başka bir ekipmanda mı bilmiyorum..
Tüm önerilerinize, tavsiyelerinize açığım.
İstanbul'a kargoda git-gel yapmasını istemiyorum, bilgisayarcılara da pek güvenemiyorum.. Kararsızım..

Öyle değil ama, Biostarda o özellik yok , telefon ile tekrar görüşün. Ekran kartı hiç tepki vermiyor. Hadi diyelim duruyor. İlk start yaptığınızda kısa bir süre dahi olsa dönmesi gerekli
Ya da daha kolayı; ekran kartınızı alın başka bilgisayarda deneyin, arkaşınızda falan.. hemen durum çözülür

Öyle değil ama, Biostarda o özellik yok , telefon ile tekrar görüşün. Ekran kartı hiç tepki vermiyor. Hadi diyelim duruyor. İlk start yaptığınızda kısa bir süre dahi olsa dönmesi gerekli
Ya da daha kolayı; ekran kartınızı alın başka bilgisayarda deneyin, arkaşınızda falan.. hemen durum çözülür

Gelen diğer cevap: https://i.resmim.net/AjYZn.jpg

Yüklenip gideceğim şimdi bilgisayarcıya..

Sonucu yazarsanız bakalım durum neymiş, umarım çözülür biran önce..
Hocam naptınız bir gelişme oldu mu ??
Yok mu bir gelişme?
???

Son düzenleme:

Geri
Yukarı