RX 550 sistemde Forza Horizon 4 FPS düşmesi

themperr0r

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Sorunuma gelecek olursak eğer tam olarak başlıkta yazdığımın aynısı. Oyunun Steam versiyonu çalışmıyor neredeyse. Kısaca oyun donuyor. Uzunca ise, FPS düşmesi yiyorum sürekli. Sistemim oyunun minimum ayarlarını kaldırıyor, aslına bakarsanız grafikler orta - yüksek arasında oynayabilmem gerekiyor benim bu oyunu ama ben en düşükte bile oynayamıyorum. Düşük FPS olsa bir süre sonra göz alışır ama konu FPS düşmesi olunca alışmak imkansız oluyor. Oyunu hangi ayarda oynarsam oynayayım sürekli FPS düşmesi yiyorum. Oyun bu arada sürekli 30-40 FPS civarı, Ultra da aynı Very Low da aynı. Ama mesela oyun neredeyse hiç 20 FPS'in altına inmiyor, en azından FPS'i 20 ile sınırlamadan önce. Bunu yapınca bu sefer FPS 7'yi 8'i görüyor. Yani kısaca hangi ayarı yaparsam yapayım sürekli FPS düşmesi yiyorum. Aynı sistem ile orta ayarda RDR2 oynayabiliyorum ama Very Low ayarda Forza Horizon 4 oynayamıyorum. FPS düşmesi önlemek için bir taktiği olanlar lütfen benimle de paylaşabilirler mı?

RX 550 2 GB.
FX-8150 8 Core.
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleriniz bize vahiy inecek herhalde?

Büyük ihtimalle işlemci veya RAM bazlı bir sorun.

Bende başlarda öyle düşünüyordum ama başka oyunlarda bir sıkıntı yok. Oyunda şu an 75 saat devirdim bu kasma oranına rağmen ve eminim ki bu sorun normal değil.
Bende başlarda öyle düşünüyordum ama başka oyunlarda bir sıkıntı yok. Oyunda şu an 75 saat devirdim bu kasma oranına rağmen ve eminim ki bu sorun normal değil.

Şu ana kadar bu konu ile alakalı açılmış olan tüm tartışmalara baktım ve hepsinin cevabı bir güncelleme geleceği ve sorunun çözüleceğiydi, güncellemeyi ben mi kaçırdım? Yani ciddi soruyorum özel bir şey yapmam gerekiyor mu?

Geri
Yukarı