RX 550 sistemde oyun oynarken UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatası

İşletim sistemi
Windows 11

sssszzzsss

Centipat
Daha fazla  
RAM
8gb
SSD veya HDD modeli
SanDisk Ultra 3D NVMe 1TB
Ekran kartı
AMD Radeon Rx 550
Anakart
A320M-S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor 3.20 GHz
Aylardır yaşadığım bir sorun herhangi bir oyuna girdiğimde ister düşük sistem isteyen olsun ister Forza Horizon gibi bir oyun olsun bilgisayarım oyunun 10. dakikalarında çöküyor, sorun başladığında Windows 10 kullanıyordum (crack) ardından belki düzelir umudu ile format attık ve Windows 11'e geçtik (crackli) fakat herhangi bir düzelme yaşamadım. Ekran kartının driverlarını güncellesem de hiçbir işe yaramadı. Windows 10 kullanırken mavi ekran aldığımda ekranda hiçbir hata kodu yoktu, Windows 11'de ise sadece bir karekod alıyorum. Isı testi olarak bilgisayarım Forza Horizon 4 oyanarken maksimum 67-68 dereceleri gördü toplama bir bilgisayar kullanıyorum işlemcim ekran kartıma darboğaz yapıyor olabilir diye test ettim fakat mükemmel uyumlu sonucu çıktı. Minidump dosyalarını paylaşamıyorum çünkü bir türlü dosya çıkmadı. DDU ile ekran kartı sürücülerimi kaldırdım, şimdi de AMD sitesindeki Auto-detect programını kullanamıyorum "bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor." diyor.

Ekran kartım: AMD Radeon RX 550.
İşlemcim: AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor 3.20 GHz.
RAM: 8 GB.

Dosya Ekleri

• IMG_4089.jpg
    IMG_4089.jpg
    26,5 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:

Kusura bakmayın sorunum bu değil ama kendi kendine konu başlığı değişmiş anlayamadım.

Geri
Yukarı