RX 550 sisteme grafik sürücüsü kurulduğunda çalışmıyor

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
RAM
1380mhz cl9 hi level
Ekran kartı
Asus Rx 550 4gb Phoenix modeli ve g41 onboard
Anakart
Asus p5g41t-mlx
İşlemci
E7500 (3.81 GHz 345 fsb OC)
Sistem özellikleri;
E7500 işlemci(345FSB 3.81GHz overclock ile kullanıyorum)
ASUS P5G41T-MLX anakart.
G41 onboard ekran kartı RX 550 4 GB.
4 GB RAM.
Önceden RX 550 sürücüsünü kurduğumda ekran görüntü kesiyor falan diyordum. Ama şimdi sorun apayrı bir boyutta. Şu anda ne onboard ne ekran kartı sürücüsü çalışıyor.

IMG_20211212_154523.jpg

Onboard ile kurduğunda görüntü geliyor ama sürücü çalışmıyor.

IMG_20211210_155850.jpg

Ekran kartı sürücüsünü kurduğumda böyle ekran geliyor.(Rx 550)

Şu an kafayı yemek üzereyim.

İlk başlangıçta Windows 11 üzerinde sürücü güncellemek istedim o zamandan beri bir şey oldu çözemedim ama o olan şeyden dolayı sorun hala devam ediyor.

RX 550 Windows 11 sürücüsünü i5 11400F sistem üzerinde kurmuştum. Sonra ekran kartı servise gitti hiçbir sorun olmadığını söyleyerek geri geldi.

Şu ana kadar kaç defa Windows 10'u tekrar tekrar kurdum sayamadım artık. Kaç defa kayıtlı geçmiş noktasına döndürdüm artık hatırlamıyorum bile.

G41 chipset Windows 10 üzerinde XP sürücüsünü kurdum. Önceden hiçbir sorun çıkarmadan kuruluyordu. Hatta hiçbir sorun çıkarmıyordu. Windows 11 üzerinden Windows 11 sürücüsünü güncellediğimden beridir sorun böyle.

Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleme:
Hocam sorun anakartta olabilir mi?

Hayır değilmiş. Ekran kartını çıkartınca onboard çalıştı.
Kafa karıştırıcı şekilde sürücüyü silip tekrar kurulduğunda kapanmadığı sürece bilgisayar sürücü ile çalışıyor. Ama kapanınca veya yeniden başlayınca ayvayı yiyor ve çalışmıyor.

Şu anda çalışıyor bir daha kapatmayacağım bilgisayarı.
Şu anda CS:GO açıyorum sonuçları paylaşacağım birazdan.
İşlemci 2 çekirdekli olmasına rağmen şu anda bayağı akıcı oynatıyor. Arada ufak kasmalar oluyor ama sonrasında çözülüyor.
İlk başladığında 60 FPS sonra 90 FPS'ye kadar çıkıyor.

RX 550 ve E7500 3.8 GHz işlemci OC yapmıştım sizce bu değerler iyi mi?
4 GB RAM var ayrıca.

Son düzenleme:
Hayır değilmiş. Ekran kartını çıkartınca onboard çalıştı.
Kafa karıştırıcı şekilde sürücüyü silip tekrar kurulduğunda kapanmadığı sürece bilgisayar sürücü ile çalışıyor. Ama kapanınca veya yeniden başlayınca ayvayı yiyor ve çalışmıyor.

Şu anda çalışıyor bir daha kapatmayacağım bilgisayarı.
Şu anda CS:GO açıyorum sonuçları paylaşacağım birazdan.
İşlemci 2 çekirdekli olmasına rağmen şu anda bayağı akıcı oynatıyor. Arada ufak kasmalar oluyor ama sonrasında çözülüyor.
İlk başladığında 60 FPS sonra 90 FPS'ye kadar çıkıyor.

RX 550 ve E7500 3.8 GHz işlemci OC yapmıştım sizce bu değerler iyi mi?
4 GB RAM var ayrıca.

Hocam o ekran kartına milattan önceki işlemci yakışmıyor
Belkide sorun darboğaz dır.
En azından i5 serisine geçin anakart destekliyorsa.
60-90 FPS benim düşünceme göre Valorant'ta çok kötü
Hele RX 550 varken.

Hocam o ekran kartına milattan önceki işlemci yakışmıyor.
Belkide sorun darboğaz dır.
En azından i5 serisine geçin anakart destekliyorsa.
60-90 FPS benim düşünceme göre Valorant'ta çok kötü.
Hele RX 550 varken.

Bir miktar darboğaz olduğu doğru ama i5 11400F ile 60 90 FPS alıyordum yine. Ayrıca takılabilen en iyi işlemci X5460 5470.

Aslında sorunum sürücüyü kuruyor görüntü veriyor sıkıntı yok. Ama kapayıp açınca sürücü başlayamıyor. Sorunum aslında o. Ben işlemciyi OC ile idare ediyorum. RAM'i değiştirmeyi düşünüyorum tek sadece o var. Ama ekran kartı çok sıkıntı yaşattı son 1 aydır. Ama mining yaparken tık yoktu.

Bir miktar darboğaz olduğu doğru ama i5 11400F ile 60 90 FPS alıyordum yine. Ayrıca takılabilen en iyi işlemci X5460 5470.

Aslında sorunum sürücüyü kuruyor görüntü veriyor sıkıntı yok. Ama kapayıp açınca sürücü başlayamıyor. Sorunum aslında o. Ben işlemciyi OC ile idare ediyorum. RAM'i değiştirmeyi düşünüyorum tek sadece o var. Ama ekran kartı çok sıkıntı yaşattı son 1 aydır. Ama mining yaparken tık

Hocam
Siz ekran kartını başka PC'ye takip guncelledikten sonra sıkıntı yaşadınız mı onu söyleyin.

Başka bir bilgisayarda da bu sorunu yaparsa sorun ekran kartının çipinden kaynaklanıyor olabilir.

Ekran kartı başka PC de çalışıyordu. Bu PC'ye taktım çok sonralardan bu sorunu yapmaya başladı. Çok önceden arada WattMan ayarları sıfırlandı diye uyarı geliyordu onunla bir alakası olabilir mi?

Ekran kartı başka PC de çalışıyordu. Bu PC'ye taktım çok sonralardan bu sorunu yapmaya başladı. Çok önceden arada WattMan ayarları sıfırlandı diye uyarı geliyordu onunla bir alakası olabilir mi?

Hocam Vatan'ın teknik destek çalışanları var diye biliyorum. En kısa sürede götürüp bir baktirin, yazık çünkü ekran kartina.

Hocam Vatan'ın teknik destek çalışanları var diye biliyorum. En kısa sürede götürüp bir baktirin, yazık çünkü ekran kartina.

Zaten servise gitti. Sorun yok denildi geri geldi. Hatta geldiğinde ilk açıp kapama da sorunda yoktu. Ama sonra yine oldu. Yani çözüm olarak bilgisayarı kapamıyorum hiç. Bir sorun yok kapanıncaya kadar tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı