RX 550 ve i3 2100 Sistemde PUBG Mobile kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

erdemkamis

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar benim sistemim.
RX 550 4 GB OC.
i3 2100 3.1 GHz.
8 GB RAM.
500 GB SSD.
650 Watt +80 PSU.
Ama sistemim iyi olmasını rağmen PUBG Mobile ani FPS düşüşü oluyor ve bilen kişiler ayarları nasıl yapmalıyım? Aşırı ve aşırı yüksekte oynuyorum. GameLoop ayarlarını nasıl yapmalıyım?

Adsız.png

s.png

RX 550 4 GB OC.
i3 2100 3.1 GHz.
8 GB RAM.
500 GB SSD.
650 Watt +80 PSU.
Ama sistemim iyi olmasını rağmen PUBG Mobile ani FPS düşüşü oluyor ve bilen kişiler ayarları nasıl yapmalıyım? Aşırı ve aşırı yüksekte oynuyorum. GameLoop ayarlarını nasıl yapmalıyım?

Eki Görüntüle 755770

Eki Görüntüle 755771
Kasar, optimizasyonu kötü. Mobil bir oyun zaten, büyük ihtimalle PUBG daha akıcı oynarsın :d. Sistemin normalde yeter bu arada.

Kasıyor ise oyun çözünürlüğünü 720P yapın. 720P bulanık geldi ise 1080P'de deneyebilirsiniz. Sonrasında dahili ekran kartına öncelik tanıyı kapatın. Hafıza yı otomatikten en yükseğe çekin zaten 4096 MB olması lazım en yüksek ve sizin 8 GB RAM'iniz varmış. Oyuna gelince en yüksek hangi kare hızı varsa onu yapmanız gerek aşırı olacaktır muhtemelen ya da 90 FPS en yükseğine basın çünkü kare hızı seçeneğini düşürdükçe Max FPS seçeneği düşecektir. Örneğin aşırı yüksek kara hızı Max 40 FPS alabilirsiniz. Yüksek kare hızında ise Max 30 FPS. Aşırıda ise 60 FPS alırsınız. Yani siz kare hızınızı oyun içinde aşırı yapın.

Kasar, optimizasyonu kötü. Mobil bir oyun zaten, büyük ihtimalle PUBG daha akıcı oynarsın :d. Sistemin normalde yeter bu arada.

Anlamıyorum. Adam 1080P 60FPS düşük grafiklerde Steam PUBG oynayabilir ama PUBG Mobile oynuyor. Gerçekten ilginç.

RX 550 4 GB OC.
i3 2100 3.1 GHz.
8 GB RAM.
500 GB SSD.
650 Watt +80 PSU.

Eki Görüntüle 755770

Eki Görüntüle 755771

Bir kere yazdım ama karışık olmuş bir daha anlatayım size. İlk önce motor ayarlarından akıllı mod kalsın. Dahili ekran kartına öncelik tanı seçeneğini kapatın. Sonrasında hafızayı maximum hangi seçenek varsa onu yapın maximum 4096 MB olacaktır. Onu yapın zaten RAM'iniz 8 GB RAM miş. Motor kısmından başka bir şey değiştirmenize gerek yok. Sonrasında oyun kısmından oyun çözünürlüğünü SD 720P yapın. Görüntü kalitesi akıcı da kalsın. FPS ise ekranınız 60Hz ise 60FPS işaretleyin. Siz 60 FPS alın yeter 90 FPS alabileceğinizi pek zannetmiyorum. 60 FPS yapıp kaydedin. Oyun içerisine geldiğimizde ise ayarlar grafik bölümünden kare hızı nı en yükseğe çekin. Aşırı kare hızı olacaktır. Aşırı ya çekin.(Oyun bulanık geldiyse 1080P deneyebilirsiniz)
Büyük ihtimalle telefon için bir gereksinimdir o. Bilgisayara oyun kopyalandığı zaman tam fikrim olmamakla beraber birkaç gereksinim değişebilir diye düşünüyorum.

Arkadaşın sistemi yeterlidir PUBG Mobile için.

Bir kere yazdım ama karışık olmuş bir daha anlatayım size. İlk önce motor ayarlarından akıllı mod kalsın. Dahili ekran kartına öncelik tanı seçeneğini kapatın. Sonrasında hafızayı maximum hangi seçenek varsa onu yapın maximum 4096 MB olacaktır. Onu yapın zaten RAM'iniz 8 GB RAM miş. Motor kısmından başka bir şey değiştirmenize gerek yok. Sonrasında oyun kısmından oyun çözünürlüğünü SD 720P yapın. Görüntü kalitesi akıcı da kalsın. FPS ise ekranınız 60Hz ise 60FPS işaretleyin. Siz 60 FPS alın yeter 90 FPS alabileceğinizi pek zannetmiyorum. 60 FPS yapıp kaydedin. Oyun içerisine geldiğimizde ise ayarlar grafik bölümünden kare hızı nı en yükseğe çekin. Aşırı kare hızı olacaktır. Aşırı ya çekin.(Oyun bulanık geldiyse 1080P deneyebilirsiniz)

Arkadaşın sistemi yeterlidir PUBG Mobile için.

Hayır DirectX ya da düşük sistem kullanıyorsa OpenGL sürümüne göre seçmeli. Otomatiğe alırsa kötü olur. Tüm ayarlardaki gerek emülatör-oyun ayarlarını en düşüğe al FPS'yi en yükseğe al. Alttaki otomatik ayarların hepsini kapat. Bu şekilde en yüksek olur ama yine de kötü olur bence oynamaya gerek bile yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı