RX 550 yükseltmesinden sonra görüntü gelmiyor

drlFatih

Decapat
Yer
ESKİŞEHİR
Daha fazla  
Eski bilgisayarıma yükseltme yapmaya karar verdim ilk olarak Xeon 3430 aldım R7 240'la çok performanslı bir şekilde çalışıyordu. RX 550 siparişi verdim, geldi, taktım PC açıldı ama görüntü gelmedi. 2'sine güç yetmediğini düşünerek i5 650'yi taktım, ilk başta bir karıncalanma oldu sonradan cok iyi bir şekilde calıştı ekran kartı ama darboğaz canımı sıkıyordu. Gittim i5 650'yi satıp Cougar 500W PSU aldım ama sistem yine aynı şekilde görüntü vermedi. Tek gözüme çarpan ekran kartı fanı çalışıyor, durup tekrar çalışmaya başlıyor.

Yaptığım denemeler:
  • 24 pin kontrol etmek.
  • CPU kablosunu kontrol etmek.
  • RAM slotlarını temizlemek.
  • RAM'leri tek tek denemek.
  • RAM'leri silgiyle silmek.
  • HDD çıkarıp denemek.
  • SSD çıkarıp denemek.
  • Ekran kartı çıkarıp BIOS görüntüsü almaya çalışmak.
  • İşlemciyi ve slotu temizlemek.

Anakarttan şüpheleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bilgisayarıma yükseltme yapmaya karar verdim ilk olarak Xeon 3430 aldım R7 240'la çok performanslı bir şekilde çalışıyordu. RX 550 siparişi verdim, geldi, taktım PC açıldı ama görüntü gelmedi. 2'sine güç yetmediğini düşünerek i5 650'yi taktım, ilk başta bir karıncalanma oldu sonradan cok iyi bir şekilde calıştı ekran kartı ama darboğaz canımı sıkıyordu. Gittim i5 650'yi satıp Cougar 500W PSU aldım ama sistem yine aynı şekilde görüntü vermedi. Tek gözüme çarpan ekran kartı fanı çalışıyor, durup tekrar çalışmaya başlıyor.

Yaptığım denemeler:
  • 24 pin kontrol etmek.
  • CPU kablosunu kontrol etmek.
  • RAM slotlarını temizlemek.
  • RAM'leri tek tek denemek.
  • RAM'leri silgiyle silmek.
  • HDD çıkarıp denemek.
  • SSD çıkarıp denemek.
  • Ekran kartı çıkarıp BIOS görüntüsü almaya çalışmak.
  • İşlemciyi ve slotu temizlemek.

Anakarttan şüpheleniyorum.
İşlemci değiştirince çalışması tesadüf değilse anakarttan olabilir.

Esonic H55 kcl.

İşlemci başka ekran kartıyla sorunsuz çalışıyordu ama ekran karti başka işlemciyle zaman zaman karıncalanma yapıyordu ama sıkıntı yoktu.
@Recep Baltaş hocam yardım edermisiniz ?
Bu durumda da ekran kartında sıkıntı oluyor ama saçma bir duruma dönüyor. İşlemci değiştirince çalışıyorsa işlemci hatalı denilebilir. Şimdi ki yazdığında ise ekran kartı hatalı.

Geri
Yukarı