RX 5500 XT 8 GB vs GTX 1660

BarbarosYANIK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle baştan söylemek isterim karşılaştırmaya göre bütçe imkan verse 1660S alacağım ancak sınırım tamamen 1660 daha ötesine geçemiyorum, çok kararsız kaldım bazı yerde 5500XT önde bazı yerde 1660 ama karşılaştırmalara baktığımda 5500XT'yi 1650 Super ile karşılaştırıyorlar malum 1660 daha önde 1650 Super'e göre ondan kafam bir hayli karışık bu yüzden önerilerinizi bekliyorum sizce 5500XT mi almalıyım 1660 mı?

Ben sizin yerinizde olsaydım RX 5500 XT tercih ederdim performansları birbirine yakın ve RX5500'ün 2 GB fazladan VRAM'i var :D.
Zaten o ekran kartıyla bütün ayarları kökleyemeyeceği için 8GB VRAM olması bir anlam ifade etmiyor o kadar. Oyun dışında başka şeyler için kullanıyorsa o başka. Ancak güncel oyunlar için 5500 XT zaten 8 GB VRAM kullanacak kadar ayar açamaz.

Zaten o ekran kartıyla bütün ayarları kökleyemeyeceği için 8GB VRAM olması bir anlam ifade etmiyor o kadar. Oyun dışında başka şeyler için kullanıyorsa o başka. Ancak güncel oyunlar için 5500 XT zaten 8 GB VRAM kullanacak kadar ayar açamaz.
İleride yeni çıkacak oyunlar elbet daha fazla VRAM isteyecektir belki şuan bazı oyunlarda 8GB VRAM'lik ayar açamazsın ama ileride açman gerekebilir. Mesela Apex'de high texture pack ayarı 6GB VRAM istiyor.

Geri
Yukarı