RX 5500 XT 8 GB vs. GTX 1660

cpuyu önermememin nedeni left 4 dead gibi bir oyunda tek core kullanmaya aldığımda sürekli fps drop yiyorum ve sistemim iyi olmasına rağmen düşük fps alıyorum

cpu gerçekten işlemci mi demek ? sadece gülüyorum neden böyle bir yorum paylaştın ki ?

gidip internetten testlerine bakabilirsin :)
Arkadaşın CPU'su FX galiba, biz Ryzen'dan bahsettiğimiz için böyle oluyor olabilir 😋
Neyse hocam konuyu dağıttım, RX5500XT ucuza olanları var onlara bakabilirsin.

Hiçbiri
Katılıyorum, bu fiyata bu kart varken diğerleri alınmaz. Özellikle de Sapphire Pulse RX 5500XT 8GB 2150 TL olmuşken.

Palit GTX 1660 Dual 6 GB.
AMD Radeon RX 5500XT 8 GB.
İkisi arasından hangisini tercih etmeliyim? Kararsız kaldım.

Hangi modeller arasında kaldınız? Parayı veren düdüğü çalar gibi düşünün. 1660 alırsanız 1660S serisini almanızı öneririm. XFX RX 5500 XT kullanıyorum, 1950 TL'ye almıştım. Gördüğüm kadarıyla aralarında 500 TL kadar fiyat farkı var. Merak ederseniz FPS değerlerim:

Forza Horizon 4: Extrem ayarlar Max 82 Low 59.
CS:GO = 16X antistropik filtreleme dahil olmak üzere 144 FPS sabit Low 109 FPS.
Red Dead Redemption 2 medium-High ayarlar = 50-60 FPS arası.

Şahsen aradaki FPS farkına 500 TL vermek istemezdim. Yüksek FPS farkı için daha üst modeller öneririm. Yine de arada kaldığınız modelleri atın yardımcı olalım.

Hiçbiri.

Bende katılıyorum, güzel ve performanslı bir kart. Kartı Ryzen 3 3100 ile kullanıyorum. Warzone ve GTA 5'te denedim, maksimum sıcaklıgı 71 derece oldu. İnterbette dolaşan FPS degerlerine yakın degerler aldım. 8 GB RAM daha ekledigim zaman iyi bir performans yakalayacagım malum tek 8 GB RAM bu oyunlarda yetmiyor. Bütçeniz 2300 TL'ye kadar çıkıyorsa bu kartı alabilirsiniz.
Şuan güncel fiyatlarını kontrol ettigimde en ucuz 2380 TL lakin bir kaç gün önce 2250 bandında bir sitede denk gelmiştim, sitenin ismini tam hatırlayamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı