RX 5500 XT 98° C görüyor

Sucuklu Dolma

Picopat
Daha fazla  
Minecraft'ta shader kurduğumda ekran kartım görev yöneticisinde 98 derecelere çıkıyor ama PUBG Lite'ta (PC PUBG Lite) Ultra ayarlarda 70 derece falan görüyor.

MSI RX 5500 XT 8 GB Gaming X'e sahibim 65 dereceden yukarı çıktığını görmedim her oyunda soğutması nasıldır?
Tam olarak anlamadım. Kasanın soğutmasını soruyorsan iyiye benziyor. RX 5000 serisinde 110 derece bile 2060s gibi kartlarda 80 85 derece ile eşdeğer. Eğer havanın dışarı çıkması için uygun koşula sahip kasan varsa ve tozlanmıyorsa bu soğutmaya iyi derim

Tam olarak anlamadım. Kasanın soğutmasını soruyorsan iyiye benziyor. RX 5000 serisinde 110 derece bile 2060S gibi kartlarda 80 85 derece ile eşdeğer. Eğer havanın dışarı çıkması için uygun koşula sahip kasan varsa ve tozlanmıyorsa bu soğutmaya iyi derim

Ekran kartımın soğutmasını sordum 😀 kasam Power Boost P1900b 3 ön fan 2 yukarı fan 1 egsoz fanı

Kasam Zalman ZM-T3 (tam bilmiyorum yanlış olabilir ama küçük)
Ekran kartım Sapphire RX 5500 XT 8 GB.
Sistemi aldım test etmek için Minecraft indirip shader kurdum görev yöneticisinde 98 derece gözüküyordu normal mi diye sorayım dedim.
İşlemcim Ryzen 5 3500X.

Minecraft'ta shader kurduğumda ekran kartım görev yöneticisinde 98 derecelere çıkıyor ama PUBG Lite'ta (PC PUBG Lite) Ultra ayarlarda 70 derece falan görüyor.
GPU ' nun sorunları bunlardan biri olabilir :
1- Teknik bir sıkıntı.
2- Fan temizliği (fanları tutarak kıllı süpürge ucu ile temizle).
3- GPU termal macun değişimi (teknik servis yaparsa daha iyi olur bi yanlışlık olmaz).
4- Driver güncelleme(Driver larını güncelle bir ).
5- Garantiye yada teknik servise götür.(Kesin Çözüm Olur)

Yeni konular

Geri
Yukarı