RX 5500 XT alınır mı?

Hasanalininmuzu

Centipat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ekran kartını almayı düşünüyorum alınır mı yoka GTX1650S mi almalıyım?
Not: Versus.com'a göre RX 5500 XT INNO3D ve Galax'ın GTX1650 superlerinden daha güçlü.

Gayet iyi bir ekran kartı fakat NVIDIA gibi sorunsuz değil maalesef PSU yetersizliğinden WattMan hatası olabiliyor.

Bu ekran kartını almayı düşünüyorum alınır mı yoka GTX1650S mi almalıyım?
Not: Versus.com'a göre RX 5500 XT INNO3D ve Galax'ın GTX1650 superlerinden daha güçlü.
2-3 FPS olarak daha güçlü RX 5500XT.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama daha stabil olduğundan 1650S öneririm.

Alınır fakat düzgün bir güç kaynağın olsun. Mech modelinin soğutması nasıldır emin değilim fakat sürücü sorunu yok 5500 XT'lerde. Bu kart Navi 14 mimarisi kullanıyor, 5700/5700 XT gibi Navi 10 değil.

Güç kaynağın iyi bir model değilse 1650 Super tercih edebilirsin. Ben 6 ayda dandik güç kaynağı dışında sorun yaşamadım bu da konusu. Kart güzel.

Tekrarlıyorum, her konuda söylediğim gibi. AMD ekran kartı almak şans işi. Yarın konu açabilirsin. "Şu mağazadan aldığım RX 5500XT ekran kartının iade süreci nasıl olmalı" diye. Fakat yıllarca sorunsuz kullanma şansın da var. ŞANS.

Alınır fakat düzgün bir güç kaynağın olsun. Mech modelinin soğutması nasıldır emin değilim fakat sürücü sorunu yok 5500 XT'lerde. Bu kart Navi 14 mimarisi kullanıyor, 5700/5700 XT gibi Navi 10 değil.

Güç kaynağın iyi bir model değilse 1650 Super tercih edebilirsin. Ben 6 ayda dandik güç kaynağı dışında sorun yaşamadım bu da konusu. Kart güzel.

Bu güç kaynağını almayı düşünüyorum

Sapphire Pulse RX 5500XT 8GB modelini kullanıyorum, şu ana kadar sadece bir sorun yaşadım o da meğer ekran kartının kendisinden değil anakarttan kaynaklıymış. Sürücülerle ilgili sorun yaşamadım şu ana kadar ve kartın performansından gayet memnunum. Kart genellikle oyunlarda 110w civarında güç çekiyor, fanların %40 ve sıcaklığın 70 dereceyi geçtiğini FurMark hariç görmedim. Ancak, MSI Mech modeli kronik bir soruna sahip, termal macunları çok kötü olduğundan sıcaklık değerleri çok yüksek ve 4GB modeli alınacaksa alınmayıp GTX 1650S alınmalı çünkü AMD kartlar Nvidia kartlardan daha fazla VRAM kullanıyor. WHQL sürücüler ile AMD kartlarda şu ana kadar sorun yaşamadım ancak sürücü olarak Nvidia çok daha stabil. Ben sizin yerinizde olsam GTX 1650S alırdım 4GB RX 5500XT almak yerine, indirim yakalamış olmasam ben de GTX 1650S alırdım çünkü ben bu kartı aldığımda en ucuz 1650S'ten yaklaşık 150TL daha ucuzdu.

Bu güç kaynağını almayı düşünüyorum

Bence uygundur güç tüketimi düşük bir kart. Benim eski güç kaynağım 3,5 yıllık olduğu için de besleyememiş olabilir. Malum zamanla performansı düşüyor özellikle de kalitesi çok kötüyse.

Ben de @Femto ile aynı modeli kullanıyorum. Sapphire Pulse oldukça başarılı fakat Mech için kesin bir şey söylemem soğutma açısından.

1609143003674.png

Reis alacağım bilgisayarın güç kaynağı 650W GameGaraj'ın güç kaynağı. Şu ana kadar bu PSU ile ilgili bir şikayet gelmemiş GameGaraj'a. RX5500 XT bu PSU ile düzgün çalışır mı?

Geri
Yukarı