RX 5500 XT hangi marka alınmalı?

Canhamit

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, Radeon RX 5500 XT ekran kartı için birçok marka ve model var piyasada. 8 GB olan versiyonu için:
MSI RADEON RX 5500 XT MECH 8GB OC GDDR6 128Bit DX12 AMD Radeon Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ve SAPPHIRE RADEON™ RX 5500 XT PULSE GDDR6 8GB 128Bit AMD Radeon Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ekran kartları arasında kaldım. Aynı zamanda MSI'ın GTX 1650 Super Gaming X modeli de seçeneklerimden birisi. Sizce hangisi tercih edilmeli?

Son düzenleyen: Moderatör:
5500 XT Mech MSI tercih ettim güç tüketimi yüzünden. Uzun süreli kullanımda MSI daha hesaplı 100W daha az yakıyor sonuçta? Ama MSI kartı RGB'siz ve benim kartım dengesiz çalışıyor istediğim performansı alamıyorum. Vatan'a ulaşabilirsem servis veya iade açtıracağım.

Dostlar, Radeon RX 5500 XT ekran kartı için birçok marka ve model var piyasada. 8 GB olan versiyonu için:
MSI RADEON RX 5500 XT MECH 8GB OC GDDR6 128Bit DX12 AMD Radeon Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ve SAPPHIRE RADEON™ RX 5500 XT PULSE GDDR6 8GB 128Bit AMD Radeon Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ekran kartları arasında kaldım. Aynı zamanda MSI'ın GTX 1650 Super Gaming X modeli de seçeneklerimden birisi. Sizce hangisi tercih edilmeli?

Tabii ki de Pulse. Eğer Radeon RX 5000 serisi bir GPU alıyorsanız ilk olarak Sapphire makrasına bakın.

Sapphire Pulse kullanıyorum hiç de üzülmedim, 3 saat RDR2 oynadım %99 yükte çalışıyor kart 71 dereceyi geçmedi 3 saatlik oyun deneyimi boyunca. Bana kalırsa Pulse kesinlikle yeterli bu GPU için. Güç tüketimi 100W'ı nadiren geçiyordu, genelde 90~99 arası dolaşıyor.

Hiçbir şekilde sürücü bazlı uyarı, hata almadığımı da belirtmek isterim. RX5500 XT belki de AMD'nin en sorunsuz kartlarından birisi, Sapphire Pulse tercih edebilirsiniz gönül rahatlığıyla.

Hocam Sapphire önerilmemesinin sebeplerinden birisi WattMan hatası. Genelde Nitro + serilerinde çıktı. Hız aşırtma olduğu için. Pulse serileri ise genelde sorun çıkarmadı. Kullananlar memnun.

Bu fiyata %20 civarı daha güçlü olan hatta güç tüketimi daha az ve daha az ısınan, OC potansiyeli ve yazılımı daha iyi olan neyse işte kısaca her türlü daha iyi olan 1660 superi alabilirsin şuan 2K civarı ama gaming gecesinde filan iyi modeller 1700-1800 filan oluyor.

Sapphire Nitro+ RX 5500 XT 8GB OC+ SE Kullanıyorum Hiçbir Sıkıntısını Görmedim CSGO Oynarken Bazen 800 Fps Oynuyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı