RX 5500 XT LoL anlık FPS düşmesi

Kadirhann

Femtopat
Sistemi daha yeni topladım ve ilk defa başıma geldi. Sistemim şu şekilde: RX5500 XT Nitro, Ryzen 5 3500X, 24 GB RAM ve B450M S2H. Arkadaşlar sorunum şu. FPS denemesi için League of Legends yükledim ve limitsiz yapınca ani takılmalar oluyor. Sabit 200 yapınca da çok nadir takılıyor oyun. FPS 200- 250 alıyorum netten biraz bakayım dedim, sorun çözümünü bulamadım. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Sistemi daha yeni topladım ve ilk defa başıma geldi. Sistemim şu şekilde: RX5500 XT Nitro, Ryzen 5 3500X, 24 GB RAM ve B450M S2H. Arkadaşlar sorunum şu. FPS denemesi için League of Legends yükledim ve limitsiz yapınca ani takılmalar oluyor. Sabit 200 yapınca da çok nadir takılıyor oyun. FPS 200- 250 alıyorum netten biraz bakayım dedim, sorun çözümünü bulamadım. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
darboğaz falan var mı acaba

Oyun içi kullanımları drop yediğiniz an videolayıp atar mısınız? 24GB bellek biraz saçma geldi, 8+8+8 şeklinde mi?

LoL fazla FPS almayı gerektiren bir oyun değil, V-Sync açıp oynayabilirsiniz rahat rahat.

Hocam bu 144Hz meselesini hiç bilmiyorum ekran 144 Hz şimdi baktım da aygıt yöneticisinde de genel monitör gözüküyor ve ben 144 Hz yapmıştım kasayı kurar kurmaz şimdi sürücüyü güncelleştireceğim ondan kaynaklanıyor olabilir mi sence?

Çoğu monitör "Genel monitör" olarak görünüyor, 144Hz kabaca oyunlarda en fazla 144 FPS'yi görebilirsiniz demek. Daha üstünü alsanız bile fark etmeyeceksiniz. Bundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı