RX 5500 XT overclock değerleri nasıl?

rayNN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartımı AMD Radeon menüsünden GPU hız aşırtma kısmından overclock yaptım ve daha sonrasında GPU'yu bir stress testine soktum. Çıkan sonuçlar sizce bir sorun teşkil eder mi ve ekran kartına bu overclock u yapmam herhangi bir sorun yaratır mı?
Ekran kartı 4 GB.
Battlefield 5 en düşük ayarla da 1920x1080 130-150 FPS arası alıyorum.

Dosya Ekleri

• CA18BCDA-6497-4BDC-9AD1-DCA23AD751E2.jpeg
    CA18BCDA-6497-4BDC-9AD1-DCA23AD751E2.jpeg
    157,9 KB · Görüntüleme: 104
  • image.jpg
    image.jpg
    157,9 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an sorun yok gibi gözüküyor. Karttan daha fazla performans elde edebilirsiniz manuel overclock ile.

Şu an sorun yok gibi gözüküyor. Karttan daha fazla performans elde edebilirsiniz manuel overclock ile.

İstediğim performansı alıyorum ondan yana sıkıntı yok fakat overclock yapmadan önce çok fazla droplanma yaşıyordum gerek BF5 gerek Warzone'da şu an öyle bir sorunla karşılaşmadım oyun içerisindeki değerler ise şu şekilde. Herhangi bir sıkıntı gözükmüyorsa benim isteğim gerçekleşmiş demektir.
%100 Kullanıldığına emin misin
Teknik kısımlardan çok anlamadığım için emin değilim.
Bir süre sonra bağlantı yeri sıcaklığı 84 geçerli sıcaklık ise 70'e kadar yükseldi bu arada.

Dosya Ekleri

• 2CF89E29-8D05-445B-98AD-3DA0B612EF3A.jpeg
    2CF89E29-8D05-445B-98AD-3DA0B612EF3A.jpeg
    142,2 KB · Görüntüleme: 96
OC gerçekten ihtiyacınız yoksa hiç uğraşmayın derim. Stock halde yetecektir zaten diye düşünüyorum.

Şöyle ki Warzone BF5 gibi oyunlarda en düşük ayarlarda bile olsam droplanmalar yaşıyorum ve YouTube üzerinden benim sistemimle uyumlu oyun testlerini karşılaştırdığımda neden olduğunu anlamadığım bir şekilde benimki daha düşük gözüküyor tek fark ise arada benim 8 GB ramimim olması aynı sistemli birisinin Warzone da 140-150 FPS alırken benim o kadar alamam can sıkıyor.

Şöyle ki Warzone BF5 gibi oyunlarda en düşük ayarlarda bile olsam droplanmalar yaşıyorum ve YouTube üzerinden benim sistemimle uyumlu oyun testlerini karşılaştırdığımda neden olduğunu anlamadığım bir şekilde benimki daha düşük gözüküyor tek fark ise arada benim 8 GB ramimim olması aynı sistemli birisinin Warzone da 140-150 FPS alırken benim o kadar alamam can sıkıyor.
Hocam RAM yeterli olmadığı için drop yiyorsunuz, gereksiz yere O.C. yapmışsınız. 8 GB RAM CoD gibi oyunlara çerez gelir. RAM yükseltmesi yapın, sorun düzelir. Gereksiz yere kartı yormayın.

Geri
Yukarı