RX 5500 XT sistem donup kalıyor

Albatro

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8 Gb
SSD veya HDD modeli
Kingstone hyperx 480gb
Ekran kartı
Rx 5500xt
Anakart
B450
İşlemci
R5 3400g
Sistemi APU kullanıyordum 3400G driveri kurdum. Dün RX 5500 XT MSI Mech 4 GB aldım(ve 5500XT driveri kurdum) taktım çalıştı. Sorun şu NFS Heat(sadece bu oyun için değil mesela blurdada 2saat sonrası ayni sorun oluyor) Ultra'da açınca sistem 5-10dk içerisinde donuyor yani şu şekilde ekran donuyor ses hiç gelmiyor kulaklıktan ne Alt+Tab atabiliyorum ne Görev Yöneticisi. Ama klavye mouse kulaklık ışıkları yanmaya devam ediyor ve sistem halen çalışıyor arkada. Ve sistemde kullandığım HDMI önceden televizyona takılıydı sürekli takılı bir biçimde kullanılmıyordu ve televizyon çok ısınıyordu kablonun ucu sıcak oluyordu kablodan olacağını sanmıyorum çünkü sonuçta oyun açınca oluyor normal masaüstünü görebiliyorum 5-6 saat belki biraz daha beklesem yine aynı sorun olur.
Sistem özellikleri:
R5 3400G.
ASUS Prime AM4 B450+
Basilisk 8 GB 3000MHz X2 (toplam 16)
Kingston HyperX 480GB SSD.
MSI Mech RX 5500 XT 4 GB.
Rampage 500W 80+ PSU.
Yardımlarınızı bekliyorum dostlar şimdiden teşekkür ederim.
Yukarı
Güç kaynağındaki, ekran kartına giden 8 pinlik bağlantıyı güç kaynağından çıkan diğer kablo ile değiştirdim. 3 saat nfs heat test yaptım ultrada sorun olmadan bitti donma olmadı. Şu anlık düzeldi diye gözüküyor. Bir sorun olursa bilgilendiririm.
Güç kaynağındaki, ekran kartına giden 8 pinlik bağlantıyı güç kaynağından çıkan diğer kablo ile değiştirdim. 3 saat nfs heat test yaptım ultrada sorun olmadan bitti donma olmadı. Şu anlık düzeldi diye gözüküyor. Bir sorun olursa bilgilendiririm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı