RX 5500 XT sistem sadece güvenli modda açılıyor

396162

Hectopat
Yeni ekran kartı taktım, bilgisayarı normal modda açamıyorum. Siyah ekran yiyorum ama güvenli modda sorunsuz açılıyor. Şimdi diyeceksiniz eski sürücüler çakışıyordur ama ben bu bilgisayara düzelsin diye en az 5 kere format attım. Yani sürücü ne Windows'un sürücüsü mü çakışıyor olmayan başka sürücüler ile anlamadım. Acaba yeni aldığım ekran kartında arıza mı var? İncehesap'dan aldım RX 5500 XT 4 GB. Bir de çipset driver da yüklemem lazım, onu yükleyemiyorum. Güvenli modda bir driver yüklemeye çalışırsam direkt siyah ekran ve sürücüyü kaldırana kadar bir daha ekran gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@396162 sorunun şuradakine benziyor gibi. Sistemine en son eklediğin parça ekran kartı mı ve daha önce düzgün çalışıyor muydu? Chipset driver yüklemeyip yalnızca ekran kartı sürücüsünü sorunsuz yükleyebiliyor musun? Teknik arızalı parça olma ihtimali yüksek gibi geldi.

@396162 sorunun şuradakine benziyor gibi. Sistemine en son eklediğin parça ekran kartı mı ve daha önce düzgün çalışıyor muydu? Chipset driver yüklemeyip yalnızca ekran kartı sürücüsünü sorunsuz yükleyebiliyor musun? Teknik arızalı parça olma ihtimali yüksek gibi geldi.

Sistemi ekran kartı ile sorunsuz kullanıyorum direk ekran kartı driver i yüklerken de siyah ekran yiyiyorum ve evet en son yeni ekran kartı ekledim sisteme.

Sorun HDD de mi çıkmış ? Ben de adata su750 512gb var

Sistemi ekran kartı ile sorunsuz kullanıyorum direk ekran kartı driver i yüklerken de siyah ekran yiyiyorum ve evet en son yeni ekran kartı ekledim sisteme.

Bana teknik arıza olabilir gibi geldi kartı bir arkadaşının sisteminde deneyebilir veya servise gönderebilirsin. Belki sürücüyü Radeon Software olmadan el ile kurmayı denersin. Fark eder mi bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana teknik arıza olabilir gibi geldi kartı bir arkadaşının sisteminde deneyebilir veya servise gönderebilirsin. Belki sürücüyü Radeon Software olmadan el ile kurmayı denersin. Fark eder mi bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürücüyü manuel olarak nasıl kurabilirim?

Videoda adım adım gösteriyor. Buradan sürücüyü indir install de. Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcısından altındaki seçenek neyse ona sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyorsun. Bilgisayarımdaki sürücülere göz at - gözat - C:\amd seç yüklemesi lazım.

Güncelleştirmeleri hangi sıra ile yapayım? İlk ekran kartını yap veya ilk anakartı yap gibi bir sıra var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı