RX 5500 XT Sistem Siyah Ekran Sorunu

Oguzhanbzkrt

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni topladım. Sistemde RX 5500 XT ekran kartı var ve her şeyinden oldukça memnunum. Ancak bilgisayar herhangi bir zamanda tamamen donup bir iki saniye içinde de monitöre gelen görüntüyü kesiyor. Kasa çalışır durumda kalıyor ancak fare, monitör ve klavye ışıkları kapanıyor. Bu olay çok sık olmasa da yeni toplanan bir sistem olduğu için canımı sıkıyor. Sorunun kaynağı nedir?

Merhabalar. Öncelikle sistem özelliklerini tam olarak belirtin. Ben sizinle benzer bir sıkıntıyı XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Görüntü gidiyordu fakat kasa çalışmaya devam ediyordu arka plandan işlemde olan sesler geliyordu. DDU programı ile şuan yüklü olan sürücüyü kaldırıp 20.4.2 sürümünü kurun. Yine hata alırsanız 20.2.2 sürümünü kurun. Tekrar bu problem ile karşılaşırsanız kartın Frekans Mhz ve güç limiti değerlerini düşürmek belki çözüm olabilir.

Sistem: Radeon RX 5500 XT, Ryzen 5 2600, 16 GB RAM, B450M-A PRO Max Anakart
Ekran kartım dışında her sürücüm güncel. Ekran kartımı mavi ekran hatası alırken çözüm olarak eski sürüme çekmiştim. Sorunun kaynağının ekran kartı olmadığını anladım daha sonrasında. Ekran kartı sürümüm 20.4.2, 20.5.1 güncellemesini indirip deneyeceğim.

Geri
Yukarı