RX 5500 XT Sistemde LiveKernelEvent 1a8 hatası

byxx0

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
G.SKILL Ripjaws 8X2 GB 3600 Mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk 500 GB ULTRA M.2
Ekran kartı
Sapphire RX 5500 XT 8 GB Pulse OC
Anakart
Gigabyte B450M-S2H
İşlemci
Ryzen 5 3500.
Merhabalar, az önce bilgisayar tamamen dondu ancak mikrofonum ve kulaklığımın fonksiyonları çalışmaya devam ediyordu. Bu sorun ilk kez başıma gelmiyor ve çözüm amaçlı DDU ile ekran kartımın driverlarını temizlemeyi, bir önceki sürüme geçmeyi denedim ancak sorun çözülmedi. Detaylı sistem bilgisini aşağıda görebilirsiniz. Tahminlerinizi dahi yazmanız benim için çok önemli iyi akşamlar.

PSU: 550W PowerBoost
Motherboard: Gigabyte B450M S2H
CPU : Ryzen 5 3500
M2 : Sandisk 500 GB ULTRA
Ram : G.SKILL Ripjaws 8X2 GB 3600 Mhz

Açıklama
Donanımınızdaki bir sorun Windows'un düzgün çalışmayı durdurmasına neden oldu.

Sorun imzası
Sorun Olay Adı: LiveKernelEvent
Kod: 1a8
Parametre 1: 1
Parametre 2: 0
Parametre 3: 0
Parametre 4: 0
İşletim sistemi sürümü: 10_0_22000
Hizmet Paketi: 0_0
Ürün: 256_1
OS Sürümü: 10.0.22000.2.0.0.256.48
Yerel Kimlik: 1055

Güncelleme: "Sistemi birer saat test ettim, herhangi bir kapanma veyahut donma sorunu yaşamadım. Test ettiğim programlar ise; FunMark,Prime95,AIDA64 Extreme"

Son düzenleme:
İlk önce DISM ve sfc /scannow komutu ile bozuk sistem dosyalarını onarmayı deneyin. Eğer hata düzelmez ise sanal belleği sıfırlamayı deneyin.

İlk önce DISM ve sfc /scannow komutu ile bozuk sistem dosyalarını onarmayı deneyin. Eğer hata düzelmez ise sanal belleği sıfırlamayı deneyin.
Ek olarak 3DMark ve OCCT ile de test yapın, daha sonra sonuçları buraya paylaşın.

Artı -1 Eksi

Ek olarak 3DMark ve OCCT ile de test yapın, daha sonra sonuçları buraya paylaşın.
3D Mark ile test yapmadım ancak OCCT ile 1 saatlik Power Testinde herhangi bir sorun oluşmadı.
1660762122004.png

Aynı problemi yaşıyorum soruna çözüm bulabildin mi?
Merhaba,
Maalesef bir çözümü araştırdığım kadarıyla bulunmamakta. Spesifik olarak hangi donanımdan/yazılımdan sorunun kaynaklandığını bulmakta çok zor olduğu için kimse üzerinde bir araştırma yapıp tespit etmemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı