RX 5500 XT sistemde mavi ekran hataları

targala

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu. Ertesi gün bilgisayarı açtığımda görüntü gelmedi, resetledim. Bu sefer de mavi ekran verdi.
Valorant'a girdiğimde oynamaya başlayınca bilgisayar aniden donuyor ve değişik sesler çıkmaya başlıyor.

İşlemci: Ryzen 5 3500.

Ekran kartı: ASUS Dual RX 5500 XT.

SSD: M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünü 3002 sürümüne güncellemelisin.

Diskine HD Tune yazılımı ile "health" sekmesini paylaş. HD Sentinel ile Genel Bakış sekmesini ve SMART verilerini paylaş.

"DISM" komutlarını uygula.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

BIOS sürümünü 3002 sürümüne güncellemelisin.

Diskine HD Tune yazılımı ile "health" sekmesini paylaş. HD sentinel ile genel bakış sekmesini ve Smart verilerini paylaş.

"DISM" komutlarını uygula.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

HD Tune verileri.
HD Tune Pro: James Donkey JD512 512 GB benchmark.

Test capacity: Full.

Read transfer Rate.
Transfer Rate minimum: 1321.3 MB/s
Transfer Rate maximum: 1764.7 MB/s
Transfer Rate average: 1691.5 MB/s
Access time: 0.051 ms.
Burst Rate: 482.3 MB/s
CPU usage: 1.9%
HD Tune ve HD sentinel. verilerim

Dosya Ekleri

• unknown_2021.05.02-19.11_out_1.png
    unknown_2021.05.02-19.11_out_1.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 31
  • unknown_2021.05.02-19.18_out_1.png
    unknown_2021.05.02-19.18_out_1.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
HD Tune ile "heatlh" bölümünü HD Sentinel ile SMART sekmesini paylaşın.

Diğer dediklerimi de uygulayın. Başka mavi ekran aldıysanız minidump dosyasını paylaşın.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarını default yap.

Ayarları default yaptıktan sonra Memtest86 testi yapın.

Sanal bellek özelliğini kapat sonra sistemi yeniden başlat. Sistemi yeniden başlattıktan sonra sanal bellek özelliğini tekrar aç.

Minidump dosyaları BIOS güncellemeden önce mi? Yoksa BIOS güncelledikten sonra mı mavi ekran aldınız?

BIOS ayarlarını default yap.

Ayarları default yaptıktan sonra Memtest86 testi yapın.

Sanal bellek özelliğini kapat sonra sistemi yeniden başlat. Sistemi yeniden başlattıktan sonra sanal bellek özelliğini tekrar aç.

Minidump dosyaları BIOS güncellemeden önce mi? Yoksa BIOS güncelledikten sonra mı mavi ekran aldınız?

Güncellemeden önce mavi eran veriyordu sizin dediklerinizi yaptım sorun çözüldü ancak bu sorun düzelmedi. Valoranta girince oynmaya başlayınca oyun donuyor garip sesler çıkıyor ve ara sıra PC kendi kendine açılıp kapanıyor.

Konu mavi ekran konusu olduğu için ben sadece mavi ekran ile ilgilenebiliyorum. Bu Valorant sorununu yeni konu olarak açabilirsiniz. Ben sadece 2 şey söyleyebildim. O zaman bu mavi ekran konusu çözüldü.

Şu an yaşadığınız sorun ile ilgili aklıma gelenler.

Riot Vanguard kaldırıp tekrar kur.
Altta anti virüs açıksa kapatın. Sonra tekrar deneyin

Güncellemeden önce mavi eran veriyordu sizin dediklerinizi yaptım sorun çözüldü ancak bu sorun düzelmedi. Valoranta girince oynmaya başlayınca oyun donuyor garip sesler çıkıyor ve ara sıra PC kendi kendine açılıp kapanıyor.
Aynı sıkıntı bende de var aynı ekran kartı kullanıyoruz sadece valorant değil diğer oyunlarda garip ses çıkarıp çöküyor arada bir de mavi ekran alıyorum sorunu çözersen yaz sanırım ekran kartından garantiye yollayacağım ben yakında.

Aynı sıkıntı bende de var aynı ekran kartı kullanıyoruz sadece valorant değil diğer oyunlarda garip ses çıkarıp çöküyor arada bir de mavi ekran alıyorum sorunu çözersen yaz sanırım ekran kartından garantiye yollayacağım ben yakında.
Yeni konu açıp dump dosyanı paylaşır mısın kankam?

Geri
Yukarı