RX 5500 XT ve R7 2700X oyun performansında ani düşüş

İşletim sistemi
Windows 10

QuantØ

Hectopat
Sistemim;
  • RX 5500 XT
  • R7 2700X
  • 32 GB RAM

Dostlar son zamanlarda bu sorundan müzdaribim. Artık yaz aylarının gelmesinden mi bilemiyorum, bilgisayarım oyunlarda performans vermemeye başladı. League Of Legends gibi bir oyunda bile sürekli takılmalar yaşıyorum ve en düşükte 40 FPS'ye kadar düşüyor. Deli olmak üzereyim. Nedenini bir türlü bulamadım. Fanlar sürekli yüksek devirde dönüyor, MSI Dragon Centre sürekli CPU'nun fan hızını yüksekte tutuyor. CPU 60 derecedeyken de öyle, 80 derecedeyken de öyle. Ara sıra bilmediğim bir sebepten, Firefox tarayıcıda bile kullanım %90'lara kafa atıyor ve 5-10 dakika öyle kalıyor. Virüs girdi diyeceğim, ki olabilir de. Ben bunun bir çözümünü bulamadım. Var mı daha önce böyle bir sorun yaşayan? Kasa tozlandı, bir temizleteyim öyle deneyeceğim ancak, :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ve Malwarebytes ile taratmayı deneyin. Firefox'ta %90 olması tuhaf geldi.

Şimdi Malwarebytes ile tarama başlattım. Bittiğinde bilgilendireceğim. Şimdi aklıma geldi de, bilgisayarın parçalarını değiştirirken SSD formatlamadım. Eski ekran kartı AMD olduğu için ve Radeon Software hepsine uyumlu olduğundan veri saklama gereği duymamıştım. Bundan olabilir diye düşünmek istiyorum ancak 1 yıldır bu şekilde kullanıyordum :D
Windows'um olmasa da korsan oyunlarım var. Çok fazla aklıma gelen etken var ama hepsini denemek bir ömür sürecek sanırım :D

Şimdi Malwarebytes ile tarama başlattım. Bittiğinde bilgilendireceğim. Şimdi aklıma geldi de, bilgisayarın parçalarını değiştirirken SSD formatlamadım. Eski ekran kartı AMD olduğu için ve Radeon software hepsine uyumlu olduğundan veri saklama gereği duymamıştım. Bundan olabilir diye düşünmek istiyorum ancak 1 yıldır bu şekilde kullanıyordum :D

Ayrıca sürücüleriniz güncel mi?

Ekran kartını güncellemek şu anlık yeterli olacaktır muhtemelen.
Ekran kartı güncellemesini yaptım, taramanın bitmesini bekliyorum. 4TB veriyi taraması biraz uzun sürüyor, kusura bakmayın lütfen 😅
Ekran kartı güncellemesini yaptım, taramanın bitmesini bekliyorum. 4TB veriyi taraması biraz uzun sürüyor, kusura bakmayın lütfen 😅
dlchost ve service.exe çıktı. Sanırım bunu uzun zaman önce yapmalıydım -_-
Kaspersky ve Malwarebytes ile taratmayı deneyin. Firefox'ta %90 olması tuhaf geldi.
20 dakika sonucunda 248 böcek ortaya çıktı. Hepsini kaldırdım, şimdi komple yeniden başlatıyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum, yeniden deneyeceğim.
Ekran kartını güncellemek şu anlık yeterli olacaktır muhtemelen.
Sorun halloldu sanırım. Şu anda fps değerleri yükseldi, akıcılık arttı. Teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleme:

Dlchost ve service.exe çıktı. Sanırım bunu uzun zaman önce yapmalıydım -_-

20 dakika sonucunda 248 böcek ortaya çıktı. Hepsini kaldırdım, şimdi komple yeniden başlatıyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum, yeniden deneyeceğim.

Sorun halloldu sanırım. Şu anda FPS değerleri yükseldi, akıcılık arttı. Teşekkürlerimi sunuyorum.

Rica ederim efenim. Çözüldüğüne sevindim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı