RX 5500XT CS:GO'da %50 değerinde "choke"

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
534534.png

%50 choke değeri var, bu öldüğüm zaman 0'a düşüyor. Bunun sebebi nedir?

Sistemim şöyle;

i3 10100F.
ASUS RX 5500XT 8 GB.
16 GB 2666 MHz XPG RAM.
1 TB HDD (oyunun kurulu olduğu yer.)
500 GB SSD (SSD'de oyun çalışmıyor, HDD taktıktan sonra böyle oldu.)
650W PSU (tek kanal 550W)

Oyun grafiklerim ise şöyle;

Birkaç ayar yüksekte, diğer ayarlar düşükte. 1024x768'de oynuyorum. Oyun içi 40 - 50 MS arası almaktayım.

Son düzenleme:
Oradaki FPS değeri harici verilerin hepsi internet ile alakalı. Oyun ayarlarından izin verilen band genişliğini biraz daha artırın. İsterseniz sınırsız da yapabilirsiniz. Eğer işe yaramazsa şu iki kodu yazmayı deneyin.

cl_interp 0
cl_interp_ratio 1

Bu kodlar işe yararsa her açılışta yazmamak için oyun dosyalarının olduğu yerdeki cfg klasörüne autoexec.cfg dosyası oluşturup içine yazın. Dosya zaten varsa açıp son satıra ekleyin.

Oradaki FPS değeri harici verilerin hepsi internet ile alakalı. Oyun ayarlarından izin verilen band genişliğini biraz daha artırın. İsterseniz sınırsız da yapabilirsiniz. Eğer işe yaramazsa şu iki kodu yazmayı deneyin.

Cl_interp 0
Cl_interp_ratio 1

Bu kodlar işe yararsa her açılışta yazmamak için oyun dosyalarının olduğu yerdeki cfg klasörüne autoexec. Cfg dosyası oluşturup içine yazın. Dosya zaten varsa açıp son satıra ekleyin.

Bant genişliğini "son derece sınırlı" konuma getirmiştim, ondan mı kaynaklanıyor dersiniz? 90 Mbps internetim var.

Bant genişliğini "son derece sınırlı" konuma getirmiştim, ondan mı kaynaklanıyor dersiniz? 90 Mbps internetim var.
Hocam o ayarı geri çekin bir de sunucu değişikliği yaptınız mı? Oyun içinde her server'da oluyor mu ?
Config'inize veya konsola şu komutları girip deneyin:

cl_interp 0
cl_interp_ratio 1
rate 128000
cl_updaterate 128
cl_cmdrate 128

Geri
Yukarı