RX 5500XT görüntüde bozulma

Doğa Oktay

Centipat
Merhabalar. Birkaç gün önce indirimde MSI RX 5500XT Mech OC 8G almıştım. Fakat çoğu oyunda gölge ya da farklı renklerde değişik piksellenmeler veyahut noktalar görünüyor. Buraya birkaç fotoğraf ve sistemimi de atacağım. Yardımlarınız olursa çok sevinirim.
Sistemim, MSI RX 5500 XT Mech OC 8G ekran kartı, Ryzen 5 1600 AF işlemci, MSI B450 GAMING Plus Max anakart, XPG 2x8GB 3000MHz RAM. Aerocool 750W PSU.

WhatsApp Image 2020-06-05 at 23.28.50.jpeg

Arabanın üstündeki gibi diğer oyunlarda da ağaçlarda gölgelerde farklı renklerde böyle noktalar doku bozulmaları oluyor. Yardım eder misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhabalar. Birkaç gün önce indirimde MSI RX 5500XT Mech OC 8G almıştım. Fakat çoğu oyunda gölge ya da farklı renklerde değişik piksellenmeler veyahut noktalar görünüyor. Buraya birkaç fotoğraf ve sistemimi de atacağım. Yardımlarınız olursa çok sevinirim.
Sistemim, MSI RX 5500 XT Mech OC 8G ekran kartı, Ryzen 5 1600 AF işlemci, MSI B450 GAMING Plus Max anakart, XPG 2x8GB 3000MHz RAM. Aerocool 720W PSU.

Eki Görüntüle 583988

Arabanın üstündeki gibi diğer oyunlarda da ağaçlarda gölgelerde farklı renklerde böyle noktalar doku bozulmaları oluyor. Yardım eder misiniz? Teşekkürler.

Hocam birkaç ayar değiştirip deneyin, bir arkadaşımda da vardı böyle bir sorun onda da denemiştik fakat ekran kartı arızalı çıkmıştı, tavsiyem çözülmezse yollayın.

Hdm uzun süredir kullanıyorsan pini bozulmuş da olabilir varsa farklı hdm ile dene monitör de piksel kaymasıda olabilir hiçbiri çözüm yolu olmazsa garantiye gönder kartı displayport kablo ilede denemeni öneririm

Yeni konular

Geri
Yukarı