RX 5500XT sistem Watch Dogs 2'de kasıyor

iPuffys

Decapat
Daha fazla  
Sistem özellikleri;
XFX RX 5500 XT 4 GB.
Ryzen 3 3100.
2 Adet 500 GB HDD.
8 GB RAM.
MSI A320 m a Pro.
500W PSU.

Daha 2-3 gün önce topladığım sistemim Watch Dogs 2'de medium ayarlarda şehir içinde kasıyor. 30 FPS 20 FPS'lere düşüyor. Bir anda 60 70'e çıkıp geri 40 50'ye düşüyor. Nedenini anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleri;
XFX RX 5500 XT 4 GB.
Ryzen 3 3100.
2 Adet 500 GB HDD.
8 GB RAM.
MSI A320 m a Pro.
500W PSU.

Daha 2-3 gün önce topladığım sistemim Watch Dogs 2'de medium ayarlarda şehir içinde kasıyor. 30 FPS 20 FPS'lere düşüyor. Bir anda 60 70'e çıkıp geri 40 50'ye düşüyor. Nedenini anlamadım.

Oyunun optimizasyonu kötü.

Oyunun optimizasyonu iyi değil. Bir de sanırım sistemde SSD yok ve oyun HDD üzerine kurulu. Bu konu hakkında şöyle bir video var. HDD üzerine kurulu oyunda FPS 90 iken 40'lara kadar düşebilmekte. İzlerken göreceksiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Ansur SSD alma fikrim var eğer SSD'ye Windows'u ve oyunların kısayollarını kurup setuplarını HDD'ye kurabilirsem bu FPS dropları düzelir mi yoksa oyunların setuplarını da mı SSD'ye kurmak zorundayım.Kısayoldan kastım da resimdeki gibi

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,1 KB · Görüntüleme: 37
@Ansur SSD alma fikrim var eğer SSD'ye Windows'u ve oyunların kısayollarını kurup setuplarını HDD'ye kurabilirsem bu FPS dropları düzelir mi yoksa oyunların setuplarını da mı SSD'ye kurmak zorundayım. Kısayoldan kastım da resimdeki gibi

Oyunu indirdiğin dosyalar HDD olabilir sorun olmaz. Ama oyun kurulumu yaparken kurulacak yer SSD olmalı. Kısayolların SSD'de olması bir anlam ifade etmez, oyun SSD'ye kurduktan sonra kısayollar hangi diskte olursa olsun gayet iyi çalışacaktır. Tüm oyunları SSD'ye kurmana da gerek yok. Sorun yaşadığın, takılmalar olan oyunları SSD'ye kursan yeterli.

Ben bu FPS düşmesi olayını, Watch Dogs ilk oyununda da yaşadım. HDD'de yüklüydü ve takılmalar yaşıyordum. SSD'ye kurdum. Ortalama 35 FPS alabiliyordum ama oyun çok akıcı oldu. Herhangi bir drop yaşamadım. Fakat dediğimiz gibi Ubisoft oyunlarında optimizasyon sorunları olmakta. Oyunu SSD'ye kurduktan sonra çok nadir FPS düşmesi yaşayabilirsin.

Bir de sanırım tek RAM kullanmaktasın. Onu mümkünse 2x8 yapabilirsen, sisteminin yettiği tüm oyunları drop olmadan rahatça oynayabilirsin.

Oyunu indirdiğin dosyalar HDD olabilir sorun olmaz. Ama oyun kurulumu yaparken kurulacak yer SSD olmalı. Kısayolların SSD'de olması bir anlam ifade etmez, oyun SSD'ye kurduktan sonra kısayollar hangi diskte olursa olsun gayet iyi çalışacaktır. Tüm oyunları SSD'ye kurmana da gerek yok. Sorun yaşadığın, takılmalar olan oyunları SSD'ye kursan yeterli.

Ben bu FPS düşmesi olayını, Watch Dogs ilk oyununda da yaşadım. HDD'de yüklüydü ve takılmalar yaşıyordum. SSD'ye kurdum. Ortalama 35 FPS alabiliyordum ama oyun çok akıcı oldu. Herhangi bir drop yaşamadım. Fakat dediğimiz gibi Ubisoft oyunlarında optimizasyon sorunları olmakta. Oyunu SSD'ye kurduktan sonra çok nadir FPS düşmesi yaşayabilirsin.

Bir de sanırım tek RAM kullanmaktasın. Onu mümkünse 2x8 yapabilirsen, sisteminin yettiği tüm oyunları drop olmadan rahatça oynayabilirsin.
tamamdır teşekkür ederim

Sistem özellikleri;
XFX RX 5500 XT 4 GB.
Ryzen 3 3100.
2 Adet 500 GB HDD.
8 GB RAM.
MSI A320 m a Pro.
500W PSU.

Aynı sorun bende de var kankam. Bende 1650S ve i3-10100f var.Şehir dışı 80fps, şehir içi 40-72 arası almaktayım. Oyunun sorunu olduğunu düşünmekteyim,başka oyunlar deneyeceğim ben birde.

Yeni konular

Geri
Yukarı