RX 5500XT sistemde yeniden başlat dedikten sonra ekrana görüntü gelmiyor

Silvain

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,
Arkadaşım yeni bir bilgisayar satın aldı. Fakat sorun şu ki kendisi montaj sonrasında Windows 10 kurulumu yaparken kurulum bitimine doğru yeniden başlatma işlemi gerçekleşirken bilgisayarında görüntü gidiyor ve bilgisayar çalışmaya devam ediyormuş. Attığı fotoğrafta anakartında 2 adet RAM slotu var ve RAM'i 2.slota takmış. Daha önce böyle bir sorun yaşamadığım için yardımcı olamadım. Forumdan birileri biliyordur diye sizlere sormak istedik.
Sistem parçaları ise:
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: ASUS Prime A320M-K
Ekran kartı: ASUS RX 5500 XT 4 GB.
PSU: Gamepower 550W 80+
RAM: XPG Adata 8 GB.
SSD: Markasını bilmiyorum ama 240GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncelleme gerekebilir. Benim sistemimde PC yeni açınca monitör açılmıyordu. Sadece monitör üzerinden aç kapat yaparak ekranı getirebiliyordum. BIOS güncelleme yapamıyorsa benim dediğimi bir denesin sonra güncelleme yapsın.

BIOS güncelleme gerekebilir. Benim sistemimde PC yeni açınca monitör açılmıyordu. Sadece monitör üzerinden aç kapat yaparak ekranı getirebiliyordum. BIOS güncelleme yapamıyorsa benim dediğimi bir denesin sonra güncelleme yapsın.
Kendisi çalışıyor fakat akşam ilk işimiz BIOS denemek olacak.
Bu tür sorunlar PSU ile ilgili olabiliyor ve sistemdeki PSU pek kaliteli değil başka bir PSU ile deneme imkanı var mı?
Başka PSU ile deneme imkanı olacağını sanmıyorum. Fakat ben kullandığım "Corsair Carbide Spec-Delta" modelini önermiştim ama 100-200tl daha ekleyemedi ne yazık ki.

Geri
Yukarı