RX 5500XT'deki siyah ekran sorunu sürücü kaynaklı mı?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Yiğenimde MSI'ın RX 5500 XT Gaming X 8G ekran kartı var. İşlemci ve anakart olarak da; R5 2600 ve B450M'A-PRO Max kullanıyor. Dün CS:GO'da Dust 2 haritasında rekabetçi oynarken ekranın bir süre siyah ekran olduğunu arkadan seslerin gelmeye devam ettiğini söyledi, sonra tekrar geldiğini belirtti. Anladığım kadarıyla bu sorun her zaman olmuyor. Ara ara tekrar eden bir sorun var gibi duruyor. Sürücü olarak 20.4.2 vardı. Bazıları 20.2.2 daha stabil bir sürücü diyor. Sorunu, bana arızdan çok sürücü kaynaklı gibi geliyor. PSU'su da gayet yeterli (Corsair VS550 Gri Model). Önerilerinizi bekliyorum.

DDU ile sürücüyü kaldırıp 20.7.2 sürücüsünü kurun sorununuz çözülecektir.

DDU ile sürücüyü kaldırıp 20.7.2 sürücüsünü kurun sorununuz çözülecektir.

Hocam 20.2.2 nasıl peki? Ayrıca, DDU kullanmadan yüklerse nasıl bir sonuç olur. Veya sıfırdan format atıp mı yapsak?

20.2.2 artık eskidi, 20.7.2 daha stabil. DDU kullanmadan sürücüyü kaldıramaz, kaldırmadan yüklemek ister ise sürücüler çakışacağı için ya hiç kuramaz yada aynı sorunu yaşamaya devam eder.

20.2.2 artık eskidi, 20.7.2 daha stabil. DDU kullanmadan sürücüyü kaldıramaz, kaldırmadan yüklemek ister ise sürücüler çakışacağı için ya hiç kuramaz yada aynı sorunu yaşamaya devam eder.
DDU şart değil ama söz konusu AMD ise kullanmasında fayda var :D

20.2.2 artık eskidi, 20.7.2 daha stabil. DDU kullanmadan sürücüyü kaldıramaz, kaldırmadan yüklemek ister ise sürücüler çakışacağı için ya hiç kuramaz ya da aynı sorunu yaşamaya devam eder.

Hocam Windows'un 2004 sürümü stabilmi acaba şu an? Sıfırdan Windows kurup, öyle yapmak daha sağlıklı geliyor. DDU hakkında kötü yorumlar duydum, o yüzden pek kullanmak istemiyorum. Sizce nasıl bir program?

2004 sürümü bazı kişilerde sorun yaşatabiliyor, ancak çok sorun yaşayan görmedim. DDU hakkında nasıl kötü yorumlar duydunuz? Ne gibi yani, o kadar uzun süredir DDU kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Sıfırdan Windows kurup deneyin isterseniz, her zaman en güncel sürücü iyidir unutmayın.

2004 sürümü bazı kişilerde sorun yaşatabiliyor, ancak çok sorun yaşayan görmedim. DDU hakkında nasıl kötü yorumlar duydunuz? Ne gibi yani, o kadar uzun süredir DDU kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Sıfırdan Windows kurup deneyin isterseniz, her zaman en güncel sürücü iyidir unutmayın.

Sanırım okuduğum ekranın daha gelmeme vb. yorumlar, DDU'nun eski sürümlerinde yaşanıyordu. Ayrıca,20.7.2 sürümü optional olarak gözüküyor. WHQL olmaması bir sıkıntı oluşturur mu acaba? Bunlar haricinde, acaba yaşanılan sorun tam olarak sürücü kaynaklı diyebilir miyiz?

Geri
Yukarı