RX 560 ekran kartı %1 kullanılıyor

UnknownZMR

Decapat
Hepinize merhaba. Aşağıda fotoğrafta belirttiğim gibi ekran kartım Asus Strix RX 560 4GB %1 kullanıyor. Şu an oyunda olmadan çektim. Normalde oyuna bile %1 kullanıyor. CPU %14 olduğuna bakmayın %70 80 falan çıkıyor oyunda değilim hemen çekip atıyım dedim. Normalde %70 CPU %1 Ekran kartı oluyor. Oynadığım oyun Zula (biraz ciddiye almaya bilirsiniz :)) ve aldığım FPS değeri 70 100 arası gel git yapıyor. X4 950 İşlemci ve Böyle bir ekran kartına bu FPS normal midir? En kötü oyunda bile bu ekran kartı %20 bilemedin 10 olsun kullanmaz mı? Benimki 0 hiç kullanmıyor. Bu arada görev yöneticisinden bakıldığını biliyorum kullanım miktarına :) Şimdiden teşekkürler gününüz güzel geçsin.
Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, siz oyun açıkken görev yöneticisine geçince bilgisayar oyunu render etmeyi durduruyor. O yüzden düşük görüyorsunuz. Yüzde 1 kullanımla 5 fps bile alamazsınız. Gerçekten ne kadar kullandığını görmek istiyorsanız MSI Afterburner programını indirin. Oyuna girmeden çalıştırın. Sol üstte yazacaktır.

Peki anladım. Fakat oyunda kendi fps göstericisinde neden 70-100 fps değeri alıyorum ? Bu değer çok mu normal bu ekran kartı ve işlemciye göre?
Hiçbir sorununuz yok. Ne bekliyorsunuz daha düşük FPS almayı falan mı? Masaüstündeyken ekran kartı %100 falan kullanılmaz, %1 kullanılması gayet normal.

Hiçbir sorununuz yok. Ne bekliyorsunuz daha düşük FPS almayı falan mı? Masaüstündeyken ekran kartı %100 falan kullanılmaz, %1 kullanılması gayet normal.
Dediğim gibi bu konularda cahilim. Sadece ekran kartını oyun açıkken %1 kullandığını görünce dedim acaba normalde 150 fps felan almam gerekirken 100 neden alıyorum. Ekran kartını kullanmadığından felan mı diye ama arkadaşın dediği gibi alt tab alınca masaüstünde %1 normalmiş

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı