RX 560 ekran kartı fanları duruyor ve görüntü gelmiyor

merict

Hectopat
Bilgisayarda oyun oynarken veya boş monitörde dururken ekran kararıyor ekran kartı fanları duruyor ancak bilgisayar çalışıyor. Sadece ekrana görüntü gelmiyor ve ekran kartı çalışmıyor. 3-4 kere bu sorun oldu, bilgisayarı düğmeden kapatıp açınca problem çözülüyor. 2 haftada bir başıma geliyor bu olay. Ekstra olarak ekran kartı güç ışığı normalde mavi yanarken bu olay olduğunda kırmızı oluyor sanki güç pinini çıkarmışım gibi.

Driverler güncel ekran kartım RX560. Isinma problemi hiç yok, gayet serin çalışırken de oldu bu olay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer bileşenleriniz nedir?
Ekran kartın da arızalı olabilir. %35 ekran kartından dolayı olabilir. En son çare garantiye göndermek.
Güç kaynağın bozuk olma ihtimali yüksek, bir bilgisayarcıya götürüp farklı bir güç kaynağı ile denemeden bir şey diyemeyiz. %35 bundan dolayı olabilir. Ama ilk önce evinden kontrol edebileceklerini et sonra bunu dene bu da olmazsa dediğim gibi ekran kartını garantiye göndermelisin.
Ekran kartını monitöre bağlayan kablo da sıkıntılı olabilir. Bunun ile alakalı olmayabilir ama siz yine de kontrol edin.
Bunların hepsini kontrol ettikten sonra MSI Afterburner'ın ekran görüntüsünü atar mısınız?
Ekran kartı driverinizi DDU ile silip en stabil çalışan sürümü indirip deneyebilirsiniz. %15 bundan dolayı diyebiliriz.
Yani benim aklıma gelenler bunlar. Eğer ufacık bir yardımım dokunsa bile çok sevinirim. İnşallah sorunu çözebilirsiniz.
Biraz karışık yazdım siz anlarsınız. Dediğim gibi en son ekran kartını garantiye göndermelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı