RX 560 için 1500 TL işlemci tavsiyesi

Bütçe
1500

Exlnorne

Hectopat
Merhaba dostlar ASUS Prime A320M-R anakarta sahibim. Şu anki işlemcimin modeli Ryzen3 1200 artık yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bu gün bir işlemci almaya karar verdim. Karar kıldığım işlemci ise Ryzen5 3600. siz ne düşünürsünüz? Anakartıma gider mi bu model? Darboğaz olur mu?
Edit: Ekran kartım RX560 4 GB 256 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 3600 öneririm ama o ekran kartına fazla gelir. Bütçeniz o ekran kartı için çok fazla. R3 1200 AF ile güzel olur. Kalan parayı biriktirip, ileride ekran kartı+ işlemci alırsınız.

Ekran kartınız çok kuvvetli değil neden işlemci arayışına girdiniz? Şu anki işlemciniz RX 560'ı besleyecektir.
Çok almayı düşünüyorsanız Ryzen 5 1600 AF 12nm olabilir fakat dolar şu sıralar 7 TL'yi buldu fiyatı artmış olabilir.

Şöyle bir şey var hocam çok teşekkür ederim önerileriniz için fakat artık işlemcimin çoğu yerde yetmediğinin farkındayım PUBG olsun Call of Duty Warzone olsun Fortnite olsun çoğu oyunda yetersiz kaldığını görüyorum. O yüzden şu an ileriye dönük bir işlemci alıp 1-2 ay sonra ekran kartı alacağım. Sadece şu an şeyi merak ediyorum darboğaz veya anakartın kaldırmama gibi bir durumu olur mu alsam sıkıntı olmadan devam edebilir miyim?
Dostlar cidden son yorumumdan sonra sizin düşünceleriniz çok önemli yardım eder misiniz.

Son düzenleme:
Şöyle bir şey var hocam çok teşekkür ederim önerileriniz için fakat artık işlemcimin çoğu yerde yetmediğinin farkındayım PUBG olsun Call of Duty Warzone olsun Fortnite olsun çoğu oyunda yetersiz kaldığını görüyorum. O yüzden şu an ileriye dönük bir işlemci alıp 1-2 ay sonra ekran kartı alacağım. Sadece şu an şeyi merak ediyorum darboğaz veya anakartın kaldırmama gibi bir durumu olur mu alsam sıkıntı olmadan devam edebilir miyim?
Dostlar cidden son yorumumdan sonra sizin düşünceleriniz çok önemli yardım eder misiniz?

Ryzen 1600 AF yeterli olur, tabii net bir şey söyleyebilmek için hangi ekran kartını almayı planladığınızı ve sisteminizin diğer özelliklerini de bilmemiz gerekir.

Alacak olacağım ekran kartı RX590 şu anki RX560 anakartım ASUS Prime A320 m-r RAM 8 GB Corsair 2600MHz.

RX 590 için Ryzen 5 1600 AF yeterli olur çok da güçlü bir işlemci yeni nesil 12nm, fakat 8 GB RAM yetmeyecektir güncel oyunlar 10 GB'dan aşağı RAM tüketmiyor bu nedenle çok fazla drop vs ile karşılaşırsınız oyun sırasında 8+8 16 GB yapmanızı tavsiye ediyorum aksi taktirde güçlü işlemci ve güçlü bir ekran kartınız olsa dahi performans alamayacaksınız. Kendimden örnek vereyim size RX 570 ekran kartım var FX8320 işlemcim 8 GB RAM ile The Division2 oyununu 8 GB RAM ile oynayamıyordum +8 daha ekledim hiçbir sorun yaşamadım RAM tüketimi 10 GB'lara kadar çıkıyor çünkü aynı şekilde Battlefield 5'de öyle bunun gibi oyunlarda sorun yaşarsınız 8 GB RAM ile

Yeni konular

Geri
Yukarı