Çözüldü RX 560 neden tam yükte 34 Watt harcıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

High Voltage

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
kargo ulaşım
Merhaba rx560 4 gb ekran kartım var ve tam yükte 80 watt harcadığı yazıyor her yerde, sorum ise ben kartı tam yükte çalıştırdığım zaman 34 35 watt civarı gösteriyor, ekran kartını tam kullanıma almak için gpu z programını kullandım resimde de gördüğünüz gibi ,acaba anakart gerekli gücü sağlayamıyor olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• ekran kartı.PNG
    ekran kartı.PNG
    610,9 KB · Görüntüleme: 54
  • gpu render testi.PNG
    gpu render testi.PNG
    478,4 KB · Görüntüleme: 45
  • msı rx 560 4gb oc.PNG
    msı rx 560 4gb oc.PNG
    420,5 KB · Görüntüleme: 52
Çözüm
Olayı çok yanlış anlamışsınız. VDDC ve VDDCI PCI-e yoluna giden gücü ifade eder. Aldığım ekran görüntüsündeki 3 yeri toplayın, sonuç orada olacak.
Olayı çok yanlış anlamışsınız. VDDC ve VDDCI PCI-e yoluna giden gücü ifade eder. Aldığım ekran görüntüsündeki 3 yeri toplayın, sonuç orada olacak.

Dosya Ekleri

• 2867040B-01E4-428F-B2C5-B0B40D9CC094.jpeg
    2867040B-01E4-428F-B2C5-B0B40D9CC094.jpeg
    130,7 KB · Görüntüleme: 44
Çözüm
Radeon Software'in 34W göstermesi de ilginç.

Anakart: Gigabyte GA-H61M-S2pv
İşlemci: Intel i5 3570 K
Ekran kartı: MSI RX 560 4 GB OC.
PSU: 500W 80 Plus.
RAM: 8 GB 1333 MHz tek modül.

Bütün çözünürlüklerde aynı değerleri veriyor, sizce bu değerler normal mi?

Anakart: Gigabyte GA-H61M-S2pv
İşlemci: Intel i5 3570 K
Ekran kartı: MSI RX 560 4 GB OC.
PSU: 500W 80 Plus.
RAM: 8 GB 1333 MHz tek modül.

Bütün çözünürlüklerde aynı değerleri veriyor, sizce bu değerler normal mi?
Attığım mesajı okur musunuz?

Ekran kartının ana parçası olan çipe gönderilen W miktarını gösteriyor, PCI-e yolunu maalesef sayamıyBE
Teşekkür ederim bende öyle tahmin ediyordum sizin gibi daha çok bilgi sahibi arkadaşlardan yanıt almak istedim değerleri topladım ancak bu seferde 64.2 watt peki sizce normalmi teşşekür ederim bu arada.

Teşekkür ederim bende öyle tahmin ediyordum sizin gibi daha çok bilgi sahibi arkadaşlardan yanıt almak istedim değerleri topladım ancak bu seferde 64.2 watt peki sizce normalmi teşşekür ederim bu arada.
Normal, her kart aynı gücü tüketecek diye bir kaide yok. Modele, duruma, PSU’ya göre değişkenlik gösterir.

Yeni konular

Geri
Yukarı