RX 560 Sıfır Windows'ta Sürücü Sorunu

Omerclk

Kilopat
Daha fazla  
Asus'un ROG Strix RX 560 modelini aldım. Kartım yeni geldi, ben de yine Technopat'tan indirdiğim Windows 10 ISO ile temiz kurulum yaptım. Güncellemleri yükledim sonra AMD Radeon Settings'e girmeyi denedim fakat "AMD grafik sürücüsü kurulamadı veya AMD sürücü düzgün çalışmıyor. Lütfen AMD donanımınız için uygun AMD sürücüsünü kurun." hatasını aldım. Forumları dolaştım anlatılanları denedim DDU ile temizleyip kurdum fakat bir türlü yapmadım. Lütfen yardım edin. Denedigim driver versionu 18.11.1

Ekran Alıntısı.PNG
s.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bilgilerinizi yazarsanız iyi olur. Mesela APU ya da grafik işlemcili bir Intel işlemciniz varsa BIOS üzerinden harici kartı seçmeniz gerekecektir. Bundan sürücü yüklenmiyor olabilir.

Sistem bilgilerinizi yazarsanız iyi olur. Mesela APU ya da grafik işlemcili bir Intel işlemciniz varsa BIOS üzerinden harici kartı seçmeniz gerekecektir. Bundan sürücü yüklenmiyor olabilir.
İ3 2100 işlemcim var. Asus P8H61-m LX Plus R2.0 anakartım var.
Sürücü yükleniyor kuruluyor tıklıyorum o hatayı veriyor.
Windows 8.1 kurup deniyeceğim bana Windows 8.1 64 bit driverlarını atar mısınız aradım fakat bulamadım. Asus Rog Strix Rx 560.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir sürüm ama Asus'un sitesinden aldım. Bunu deneyebilir misiniz? https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...439.538608484.1542470554-944469782.1537475501
Bunuda denedim hocam :( gene başarız 3 kez oldu win 10 kurup başka başka driver lar deniyorum olmuyor
18.11.1 versiyonu yerine 18.9.3 yükleyin bence. AMD'nin kendi sürücü kaldırıcı programını kullanın silmek için.
Onu denemiştim ama bir daha deneyeyim

Simdi format atıp bir daha kurdum. "Readon ayarları şuan geçersiz. Amd ekran kartına bağlandıktan sonra tekrar deneyin"hatası alıyorum bu seferde
Yardım eden yokmu ya ona göre ödemeyi yapıcam henüz parasını ödemedim kartın test yapamıyorum :(

Son düzenleme:
Simdi format atıp bir daha kurdum. "Readon ayarları şuan geçersiz. Amd ekran kartına bağlandıktan sonra tekrar deneyin"hatası alıyorum.
BIOS ayarlarını kontrol ettiniz mi? Kullandığınız işlemcide dahili GPU var. Default ayarlarda bu dahili GPU seçili olabilir. Harici GPU seçimi yapmanız gerekiyordur belki. Kurmaya çalıştığınız sürücü donanım olarak ekran kartını görmüyorsa sorun muhtemelen budur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı