RX 560 sistem Minecraft'ta FPS düşüşleri yaşatıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ardq the boss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sadece Minecraft ve CraftRise oynarken oyunum 2-3 el sonrasında kendi kendine böyle oluyor ve sabit 9 FPS oluyor. Normalde +250 FPS alırken, bir anda böyle olması canımı çok sıkıyor, oyundan çıkıp girince düzeliyor ancak oyunun ortasında böyle yapınca canımı çok sıkıyor bir çözümü var mı bunun ekran kartım güncel.

Sistemim:

Windows 10 Pro 64 bit.
8 GB RAM.
RX 560 ekran kartı 4 GB.
AMD R3 1200 işlemci 3.1 GHz.
ASUS A320-M anakart.

Dosya Ekleri

• 2021-06-18_13.26.34.png
    2021-06-18_13.26.34.png
    498,7 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sadece Minecraft ve CraftRise oynarken oyunum 2-3 el sonrasında kendi kendine böyle oluyor ve sabit 9 FPS oluyor. Normalde +250 FPS alırken, bir anda böyle olması canımı çok sıkıyor, oyundan çıkıp girince düzeliyor ancak oyunun ortasında böyle yapınca canımı çok sıkıyor bir çözümü var mı bunun ekran kartım güncel.

Sistemim:

Windows 10 Pro 64 bit.
8 GB RAM.
RX 560 ekran kartı 4 GB.
AMD R3 1200 işlemci 3.1 GHz.
ASUS A320-M anakart.

Aynı sistem bende vardı dün işlemci değiştim, darboğaz yaşıyorsunuz bence işlemciden kaynaklı.

Normal MC Launcher da yaşıyor musun bu durumu.

Normal MC Launcher da yaşıyor musun bu durumu.
Normal Mc Launcher'de ise vsync'yi açık yapmadığım sürece oynayamıyorum yani fps'i 75'e sabitlemek zorundayım yoksa mouse oynatırken fps yine 250+ ancak mouse'yi oynatırken anlık 30 a 40 a düşüyor
İşlemciniz 3.4GHz görüyor mu?
Maalesef :/ en fazla 3.1 ghz
Aynı sistem bende vardı dün işlemci değiştim, darboğaz yaşıyorsunuz bence işlemciden kaynaklı.
Önerebileceğiniz bir işlemci varmı? Çok bir bütçem yok maalesef

Normal MC Launcher'de ise V-Sync'yi açık yapmadığım sürece oynayamıyorum yani FPS'i 75'e sabitlemek zorundayım yoksa mouse oynatırken FPS yine 250+ ancak Mouse'yi oynatırken anlık 30'a 40'a düşüyor.

Maalesef :/ en fazla 3.1 GHz.

Önerebileceğiniz bir işlemci var mı? Çok bir bütçem yok maalesef.

Ben Ryzen 5 3500 aldım 1300TL'ye fakat RAM'im 8 GB olduğu için darboğaz yapıyor bazı oyunlarda onun dışında güzel bir işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı