RX 560 sistem oyunlarda ani takılma ve FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

yusufcan1636

Hectopat
Yer
BURSA
Bazı oyunlarda oluyor. Bazılarında ise sadece başlarında oluyor daha sonra olmuyor. Oyun donduğunda ya da kastığında HDD kullanımı çoğu zaman %100 oluyor ama bağzen %3 %13'lerde iken de oluyor. Ama %100 iken bayağı takılıyor. Alt seviyelerde iken fazla hissettirmiyor. Acaba sorun SSD alırsam düzelir mi? Mesela CS'de iken ilk başta çok az oluyor sonra hiç olmuyor sorunsuz oynuyorum ama grafikleri arttırınca tekrar artıyor.

Sistem i5 3470.
RX 560 2 GB.
8 GB DDR3 RAM.
500 GB Toshiba HDD.
HDD'nin sağlığının fotosu altta.
Son fotoyada bakr mısınız çok dalgalanma mı var yoksa normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    58,8 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Alın2tısı.PNG
    Ekran Alın2tısı.PNG
    29,5 KB · Görüntüleme: 71
  • Ekran Alın3tısı.PNG
    Ekran Alın3tısı.PNG
    44,3 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarda oluyor. Bazılarında ise sadece başlarında oluyor daha sonra olmuyor. Oyun donduğunda ya da kastığında HDD kullanımı çoğu zaman %100 oluyor ama bağzen %3 %13'lerde iken de oluyor. Ama %100 iken bayağı takılıyor. Alt seviyelerde iken fazla hissettirmiyor. Acaba sorun SSD alırsam düzelir mi? Mesela CS'de iken ilk başta çok az oluyor sonra hiç olmuyor sorunsuz oynuyorum ama grafikleri arttırınca tekrar artıyor.

Sistem i5 3470.
RX 560 2 GB.
8 GB DDR3 RAM.
500 GB Toshiba HDD.
HDD'nin sağlığının fotosu altta.
Son fotoyada bakr mısınız çok dalgalanma mı var yoksa normal mi?

Hocam merhabalar sisteminiz ekran kartına göre çok yetersiz kalıyor RAM'i 16 GB yapıp 240 GB'lık bir SSD almanızı öneriyorum.
Ek olarak işlemcide çok yetersiz.

Hocam şöyle diyeyim benim kasam vardı sattım laptoptan idare ediyorum oyun vs. laptopta HDD vardı ve Windows 10 da iken droplar yemeye başladım ama benim ramii çok düşüktü 4 GB RAM ile oyuna giriyordum neyse sadade geleyim, SSD aldım Windows 10 da iken kullanmaya devam ettim ve RAM kullanımım olsun açılış kapanış hızı olsun arttı ve dropda yemiyorum. HDD de ani takılmalarda drop yapar ama nokta atışı tespit yapamayacağım. En iyisi bir SSD alın sıkıntı devam ederse SSD'yi iade edersiniz, zaten bazı sitelerde iade süresi 7 gün civarı ama dediğim gibi ramdanda olabilir ama SSD alırsanız geçeceğine inanıyorum sonuçda HDD anlık kullanım artıyor diyorusunuz. Bende bu sıkıntıyı laptopta yaşıyordum anlık kullanımım %100'lere çıkıyor ve normal internette gezinirken dahi takılmalar donmalar yaşıyordum bilginize.
Bu arada size sorum olacaktır. Görev yöneticisi ekranında ekran kartınızın sıcaklık değerini nasıl göstertiyorsunuz? Programla alakalı bir iş midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı