RX 560 sistem oyunlarda FPS yüksek fakat takılıyor

AhmetBREAZ

Femtopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar. Bayağıdır sinirlendigim bir sıkıntım var.

Sıkıntım oyunlarda yüksek FPS alıyorum fakat mouse takılıyor, oyunlar kasıyor. Valorant, LoL tarzı oyunlarda Valorant'ta zaten çok pis takılma var. Bu pencereliyede alsam tam ekrana da alsam yine aynı FPS yüksek fakat kasıyor. LoL de rün yaparken oyun oynarken mouse çok kötü takılıyor. Bu da oyun zevkimi alıyor. Google da gezerken mouse takılıp duruyor (mouse da bir sıkıntı yok) bu AMD sürücüsünü indirince oluyor. Sistemim:
Ekran kartı RX 560 4 GB.
İşlemci Ryzen 3 1200.
RAM 8 GB.

Dipnot: AMD software 2019 sürümünde böyle bir şey yoktu fakat 2020 driverında çok pis oluyor. R 2019 sürücüyü indiriyorum tekrar artık onda da oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile güncel driverlerını.
Komple kaldırıp 2019 driverını tekrar yükle belki yardımcı olur.

Hocam dipnotu okudunuzmu.

V-Sync ayarını açıp denedin mi?

Normal bilgisayarındada oluyormuş herhalde bilgisayarındada V-Sync açık. 😁

Merhaba @AhmetBREAZ
Yaşadığınız problem ile ilgili olarak başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /scannow" yazıp enter tuşuna basınız.(tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
Sorunun devam etmesi durumunda BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp dos ekranı kapandıktan sonra test ediniz.
Sorunun devam etmesi durumunda başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
DISM'yi veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı'nı kullanarak Windows bozulma hatalarını düzeltme makalesindeki işlemi uyguladıktan sonra deneyiniz.
Problem giderilmez ise sisteminizde yüklü olan antivirüs programınız mevcut ise kaldırıp yeniden deneyiniz. Bundan da netice alamazsanız yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz. Ve Afterburner ile sıcaklıkları bizimle paylaşırsanız daha da güzel olur.

Hemen nerelere bağladınız? PUBG gibi ağır oyunları 8 GB RAM'le oynarsa takılır. İsterse FPS 1000 olsun ama RAM yükseltmezse ağır oyunlarda takılır.

Artı -1 Eksi
Hemen nerelere bağlaıdnız PUBG gibi ağır oyunları 8 GB RAM'le oynarsa takılır isterse FPS 1000 olsun RAM yükseltmesse ağır oyunlarda takılır.

Hocam okumadınız galiba, bu Valorant gibi oyunlarda da oluyormuş ve PUBG'den kastınız ne acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı