RX 560 sistemde Linux'a geçilir mi?

Kakaolu Puduk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Times Square
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim :)
Oynadığım oyunlarda sorun yaşar mıyım? Uyumluluk sorunu yaşar mıyım? Oyunlarda FPS artışı veya düşüşü olur mu?

İşlemcim: i3-6098p
Ekran kartım: RX 560.
Anakartım: ASUS H110M-K
RAM: 8 GB 2133 MHz HyperX.

Sanırım Linux Mint macOS gibi yapılabiliyormuş. O da ilgimi çekti. macOS görünümü çok hoşuma gidiyor :D

Oynadığım oyunlarda sorun yaşar mıyım? Uyumluluk sorunu yaşar mıyım? Oyunlarda FPS artışı veya düşüşü olur mu?

İşlemcim: i3-6098p
Ekran kartım: RX 560.
Anakartım: ASUS H110M-K
RAM: 8 GB 2133 MHz HyperX.

Sanırım Linux Mint macOS gibi yapılabiliyormuş. O da ilgimi çekti. macOS görünümü çok hoşuma gidiyor :D

Dual Boot ile Linux Mint kur bence. Oyunu Windows'ta oynarsın, geriye kalanı da Mint'te yaparsın. FPS olarak Valve oyunlarının artar ama diğer oyunlarda net bir görüş veremiyorum.

Oynadığın oyunlar nedir? Linux'ta FPS artışı yaşamazsın aksine düşer. Sadece Minecraft gibi oyunlarda ciddi derecede artış oluyor. Şunu da belirteyim, sık oyun oynayan biriyseniz Linux'a geçmeyin.

Rocket League, GTA 5, Valorant, CS:GO, Forza Horizon 4, Hearts of Iron 4, Tower unite ve F1 2018.
Dual Boot ile Linux Mint kur bence. Oyunu Windows'ta oynarsın, geriye kalanı da Mint'te yaparsın. FPS olarak Valve oyunlarının artar ama diğer oyunlarda net bir görüş veremiyorum.

SSD'ye kurmak istiyorum fakat 17 GB yer var. Bir şeyler daha silsem 20-25 olur belki. Dual Boot nasıl oluyor?

Rocket League, GTA 5, Valorant, CS:GO, Forza Horizon 4, Hearts of Iron 4, Tower unite ve F1 2018.

SSD'ye kurmak istiyorum fakat 17 GB yer var. Bir şeyler daha silsem 20-25 olur belki. Dual Boot nasıl oluyor?
20-25'e kurabilirsiniz ancak kullanılabilir alanınız çok az olacaktır.
Oynadığınız oyunlardan Valorant'ı oynayamazsınız Mint'te, diğerleri sıkıntı çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı