RX 560, Valorant düşük FPS

Frkn yldz

Zeptopat
Daha fazla  
Valorant'ta RX560'li sistemik ile düşük FPS sorunu yaşıyorum sürekli. Sistemi en son formatladığım zaman FPS değerleri 100 150 civarıydı fakat ben ekran kartının sürücüsünün son sürümünü yükleyip, sisteme diğer uygulamaları yüklediğim zaman FPS 40 50 civarlarında düştü. Ekran kartının sürücüsünü kaldırıp eski bir sürüm yüklediğim zaman tekrar bu değerlere geliyor FPS. Son sürümde sorun mu var acaba? Ayriyeten Kaspersky antivirüs de yükledim bu FPS'i etkiler mi? Son olarak size bazı testleri paylaşayım;
FurMark testinde sıcaklık ve kullanım da herhangi bir sorun yok.(oyun HDD'ye yüklü fakat sistemde SSD de mevcut)
Sistemim: RX5604 GB BIOSTAR.
High Power 500W 80+
1TB Seagate HDD.
James Donkey 128 GB SSD.
8 GB DDR3 1600MHz RAM.
Esonic 1156p DDR3 anakart.
X3440 2.6GHz

Valorant'ta RX560'li sistemik ile düşük FPS sorunu yaşıyorum sürekli. Sistemi en son formatladığım zaman FPS değerleri 100 150 civarıydı fakat ben ekran kartının sürücüsünün son sürümünü yükleyip, sisteme diğer uygulamaları yüklediğim zaman FPS 40 50 civarlarında düştü. Ekran kartının sürücüsünü kaldırıp eski bir sürüm yüklediğim zaman tekrar bu değerlere geliyor FPS. Son sürümde sorun mu var acaba? Ayriyeten Kaspersky antivirüs de yükledim bu FPS'i etkiler mi? Son olarak size bazı testleri paylaşayım;
FurMark testinde sıcaklık ve kullanım da herhangi bir sorun yok.(oyun HDD'ye yüklü fakat sistemde SSD de mevcut)
High Power 500W 80+
1TB Seagate HDD.
James Donkey 128 GB SSD.
8 GB DDR3 1600MHz RAM.
X3440 2.6GHz
Tamam olabilir.
Bazı sürücüler böyle sorunlara yol açıyor.
Bir sonraki güncellemeyi bekleyin.

Driverları tam olarak kurdunuz mu? Ve performans ayarları yaptınız mı? Bende de aynısı oldu, CSGO'da 200'lerde alırken formattan sonra 120'ye düştü. 4-5 aydır yükseltemedim daha.

Ekran kartı sürücü sürümünüz WHQL mi?

Hayır, standart surum.

Driverları tam olarak kurdunuz mu? Ve performans ayarları yaptınız mı? Bende de aynısı oldu, CS:GO'da 200'lerde alırken formattan sonra 120'ye düştü. 4-5 aydır yükseltemedim daha.

Driverlar tam kurulu siz sorunu çözdünüz mü?

High Power 500W 80+
1TB Seagate HDD.
James Donkey 128 GB SSD.
8 GB DDR3 1600MHz RAM.
X3440 2.6GHz

Bir ek daha söyleyeyim. Yeni surucude FPS yuksek olsa dahi oyunda akıcılık olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı